Запрошую в гості: З чого це Тимошенко почала "обійматися" з Єрмаком

Учора лідерка "Батьківщини" другий день поспіль (після кардинальної зміни іміджу) гриміла в новинах: журналіст сфотографував, як вона листується з людиною, підписаною в телефоні як Єрмак Андрій Борисович. Так звати очільника Офісу президента. Виявляється, не така Юлія Володимирівна й опозиціонерка. Принаймні, судячи з тону листування

Політичний оглядач
Запрошую в гості: З чого це Тимошенко по…

Фотокореспондент сайту "Букви"  кілька разів сфотографував телефон Тимошенко. Вона нібито листувалася з Андрієм Єрмаком. І не шпетила його за високі тарифи як годиться опозиціонерці, а дуже навіть мило спілкувалася. Що показово – російською мовою.

"Рідною мовою мало просто спілкуватися. Її треба берегти, нею треба опікуватися, про неї треба дбати. Бо мова – це цінність, гарантія нашого існування в сучасному світі. І слова Ліни Костенко досі актуальні: нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирає мову…", – заявляла Юлія Тимошенко 9 листопада минулого року. А 26 січня 2021-го листувалася з Єрмаком російською.  

Коротко нагадаємо, про що саме розмовляли (якщо вірити фото) два політика. Голову ОП цікавило, чи встигла лідерка "Батьківщини" поговорити з Сергієм (прізвище не вказано). Потім Єрмак телефонував Тимошенко у месенджері, однак вона не відповіла. Та через деякий час написала, що вже поговорила з першим віце-спікером парламенту Русланом Стефанчуком, пояснила, що сталося і висловила готовність розповісти. Крім цього, народна депутатка засвітила частину попереднього листування: "Уявляю, скільки людей хоче сьогодні привітати президента. Вам сьогодні нелегко. Я вже в Києві, матеріали підготувала. Готова продовжити нашу розмову, запрошую вас у гості ввечері в найближчі зручні Вам дні. Обіймаю".

З оприлюдненої переписки стало зрозуміло, що лідерка "Батьківщини" підтримує тісний зв’язок з Банковою. Це породило кілька версій. Перша стосується учорашнього розгляду Верховною Радою закону про народовладдя через референдум, який фракція Тимошенко не підтримала. Сама Юлія Володимирівна розкритикувала закон і вимагала відправити його на повторне друге читання. За її словами, цей документ "ілюзія й імітація народовладдя, яка закриває людям можливість сказати своє слово". На думку Тимошенко, провести референдум за цим законом люди не зможуть ніколи через нереалістичні процедури, прописані в ньому. "Не кажучи вже про те, що цей законопроєкт антиконституційний від початку і до кінця", - наголосила вона у своєму виступі в парламенті. А ще закликала "розробити та ухвалити чесний закон про референдум, що нарешті дасть людям реальну можливість впливати на курс країни, який понад 70 відсотків вважають хибним".

Версія перша - підтримка закону про референдум

Якщо листування Тимошенко з Єрмаком стосувалося саме закону про референдум, то таємничим Сергієм міг бути або Сергій Власенко, або Сергій Соболєв. Тобто, соратники Юлії Володимирівни. Сергій Соболєв зранку коментував цю тему і пояснював, що конкретно не влаштовує "Батьківщину" у народовладді від Зеленського. А Єрмак міг цікавитися у Тимошенко, чи готова її фракція підтримати закон про референдум, адже після скандального засідання "слуг", коли вони намагалися вигнати Дубінського, було незрозуміло, чи дадуть свої потрібну кількість голосів. Тобто, на Банковій шукали, як підстрахуватися.

Або йшлося про якогось Сергія не із фракції "Батьківщина". У керівництві монобільшості депутатів із таким іменем нема. Нема і серед заступників Єрмака в ОП та членів комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, профільного для закону про референдум. А от серед радників президента та голови його Офісу люди на ім’я Сергій є. Після звільнення з посади заступника голови ОП Сергій Трофімов залишився радником очільника держави поза штатом. Ще три Сергії: Куніцин, Неклева і Матієнко, радять Єрмаку. 

Версія друга - місце в ТКГ

Втім, облишимо шукати Сергіїв і звернемося до більш цікавого у листуванні, до того, де про "обнімашки" і запрошення на гостини. 3 серпня минулого року Юлія Володимирівна повідомила, що пропонувала Єрмаку допомогу команди "Батьківщини" у налагодженні мирного процесу на Донбасі. Та її пропозиція залишилася без відповіді. Пряма мова: "На жаль, некомпетентність, хаос, відсутність дипломатичного досвіду, відсутність чіткої патріотичної позиції президента Зеленського і його оточення призвели до того, що Україна не бореться за встановлення миру, за відновлення своєї територіальної цілісності. Влада завела всі мирні переговори в глухий кут. Підвела наших міжнародних партнерів, європейських друзів. За час президентства Зеленського загинуло 175 осіб. Це абсолютний провал усіх мирних переговорів". Тимошенко заявила, що планує домовлятися про створення парламентської місії з пошуку миру в Україні.

Тоді ж член політичної підгрупи ТКГ, журналіст Сергій Гармаш розповів, що лідерка "Батьківщини" пропонувала Єрмаку свою кандидатуру на посаду очільниці української делегації у Тристоронній контактній групі. У прес-службі Тимошенко підтвердили, що вона пропонувала допомогу, але не підтвердили бажання очолити нашу делегацію в Мінську. Її керівником на кінець липня, нагадаємо, був уже Леонід Кравчук. Тепер, після оприлюднення листування, не можна виключати версію про відновлення інтересу Тимошенко до роботи ТКГ або іншої участі у врегулюванні ситуації на Донбасі. А без згоди Єрмака, на якому зосереджений цей процес, нічого не буде.

Версія третя - тарифні протести

Не зайвим буде згадати, як поводилися Тимошенко та її соратники кожного разу, коли влада піднімала тарифи. "Батьківщина" проводила масові акції протесту, Юлія Володимирівна постійно була гостею телеефірів, де показувала інфографіку і переконувала, що газ для населення має бути в рази дешевший. А ще юристи її партії оскаржували підвищення тарифів у судах.

Зараз тарифна тема також піднімається цією політсилою та її лідеркою, але є відмінності: перша – у своїх виступах вона не забуває копнути попередню владу і нагадати, що окремі діячі тих часів керують енергетичною галуззю понині; друга – "Батьківщина" не організовує антитарифні протести під своїми прапорами, але партійці Тимошенко ініціюють звернення до влади щодо зниження тарифів та підтримують виступи громадян; третя – у заявах Юлії Володимирівни та її соратників не звучить прізвище Зеленського. Та й Шмигаля не часто. Коболєв, Вітренко, уряд, "слуги народу", але не президент. Тут не зайвим буде згадати, що "Батьківщина" вперше за останні роки підтримала держбюджет, а давній соратник Тимошенко Олександр Старух очолив Запорізьку ОДА. Тобто, не можна виключати, що не афішована співпраця влади з біло-сердечними триває.

"Батьківщині" вигідно тугіше зав’язати на собі тарифну тему. Особливо у медіа. В чому ж вигода влади? Як не дивно – у тому ж. Краще мати не чисельні протести в регіонах, рейтингові вершки з яких зніматиме дружня опозиція, аніж стихійні майдани чи мітинги під знаменами нелояльної опозиції. Утім, це тільки версія. Бо, як бачимо, жодній опозиційній силі поки не вдається не лише взяти під свій контроль антитарифні виступи, але й отримати від них щось більше, аніж перекриття протестувальниками доріг чи стояння з плакатами в центрі міст і містечок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme