Судді, які забороняли Майдан, оскаржують свою люстрацію

Судді, які минулої зими забороняли проведення акцій протесту в центрі Києва, вже подають скарги на рішення про їх люстрації
Depo.Влада
25 листопада 2014 18:22
ФОТО: depo.ua
Судді, які забороняли Майдан, оскаржують свою люстрацію
Судді, які забороняли Майдан, оскаржують свою люстрацію

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на заступника голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіяна Галабала, передає ДеПо.

Комісія раніше у своїх висновках визнала винесення рішення про заборону акцій протесту порушенням присяги. Тепер такі рішення оскаржать суддя Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін, судді Київського апеляційного адмінсуду Ігор Лічевецький та Володимир Мельничук.

Так, позов Саніна розглядався суддею Качуром І.А., та ухвалою суду від 11 листопада справу передано до Хмельницького окружного адмінсуду.

Позов Лічевецького І.О. розглядався суддею Данилишиним В.М., котрий 6 листопада заявив самовідвід через те, що позивачем є суддя, який переглядає його рішення в апеляційному порядку, та передав справу на розгляд до Хмельницького окружного адмінсуду.

Позов Мельничука В.П. розглядався суддею Клочковою Н.В., котра 6 листопада також заявила самовідвід з тієї ж причини та передала справу на розгляд до Хмельницького окружного адмінсуду.

«Слід зазначити, що висновки Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів не підлягають оскарженню в судовому порядку», - підкреслив Галабала.

Він вважає, що в задоволенні зазначених позовів має бути відмовлено,

Галабала зазначив, що комісія не приймає остаточного рішення, а висновки передаються або до Вищої кваліфікаційної комісії, або до Вищої ради юстиції (ВРЮ), де і приймають рішення про притягнення судді до відповідальності.

Поки що рішення ВРЮ або кваліфікаційної комісії з приводу цих суддів немає.

Нагадаємо, що 25 вересня Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції дійшла висновку про порушення присяги в діях судді окружного адмінсуду міста Києва Богдана Саніна, суддів Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Лічевецького та Володимира Мельничука. Мова йде про заборону мирних зібрань з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банкова, Грушевського, Богомольця у Києві.