Замовні вбивства та замахи: Україна подала до ЄСПЛ заяву проти Росії

Україна подала до Європейського суду з прав людини нову міждержавну заяву проти Росії за організацію низки резонансних замахів та замовних вбивств на території нашої держави та країн-членів Ради Європи

Журналіст стрічки новин
Замовні вбивства та замахи: Україна пода…
Фото: Рixabay

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства юстиції у Facebook.

"Україна відкриває чергову ділянку юридичного фронту у протистоянні з Росією в ЄСПЛ 19 лютого 2021 року Україною було подано нову міждержавну заяву проти Російської Федерації щодо організації нею ряду резонансних замахів та замовних вбивств, як на території України, так і на території держав-членів Ради Європи", – наголосив очільник відомства.

Як зазначив Малюська, Росія упродовж тривалого часу широко застосовує тактику терору за допомогою політичних вбивств. Зокрема, з 2014 року на території України було здійснено низку замахів та вбивств представниками спецслужб РФ, завербованими ними особами та представниками російських окупаційних адміністрацій "Л/ДНР", які викликали значний резонанс в українському суспільстві.

"При цьому, Російською Федерацією не тільки не проводиться ефективне розслідування, а й вживаються заходи щодо перекладання відповідальності за такі злочини на інші держави, у тому числі на Україну. Це є зухвалим порушенням РФ міжнародно-правових зобов’язань, зокрема права на життя, що гарантоване статтею 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Саме про порушення цього положення Конвенції скаржиться Україна у новій міждержавній справі проти Росії", – пояснив урядовець.

Україна подала в ЄСПЛ нову заяву проти Росії. Скріншот: Мін"юст

Заступник міністра юстиції України – Уповноважений у справа ЄСПЛ Іван Ліщина додав, що наявні випадки є достатніми для встановлення судом факту існування так званої "адміністративної практики".

"Заява стосується тверджень уряду України щодо адміністративної практики Російської Федерації, що наразі продовжується, стосовно цілеспрямованих операцій по вбивству опонентів Російської Федерації в Росії та на території інших країн, включаючи членів Ради Європи, поза ситуацією збройного конфлікту", – розповів він.

Ліщина наголосив, що Кабмін вимагає від ЄСПЛ визнати проведення Росією політики фізичного знищення людей, котрі, на думку РФ, "становлять загрозу її безпеці".

Як додається, у понеділок, 22 лютого 2021 року, ЄСПЛ повідомив український уряд, що ця міждержавна заява зареєстрована під № 10691/21 та відкрите провадження у цій справі.

Україна знову судитиметься з Росією у ЄСПЛ. Скріншот: Іван Ліщина / Facebook

Нагадаємо, у січні стало відомо, що за кількістю скарг в ЄСПЛ Україна досі на третьому місці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"