Замороження активів Януковича та його сина суд ЄС визнав законним

Суд Європейського союзу, розташований у Люксембурзі, виніс рішення за апеляційною скаргою екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра щодо санкцій, накладених на них в ЄС у 2015-2016 роках

Depo.Влада
19 жовтня 2017 11:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в секретаріаті суду, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

Йдеться про позов родини Януковичів, яким вони оскаржували рішення Суду ЄС річної давнини.

15 вересня Європейський суд загальної юрисдикції виніс рішення по двох санкційних хвилях, запроваджених Радою ЄС проти екс-президента та його сина. Тоді в Люксембурзі "заднім числом" скасували санкції, датовані 2014 роком, однак підтвердили чинність новіших санкцій, що діють від 2015 року.

Віктор та Олександр Януковичі оскаржили торішнє рішення у Європейському суді, який розглядає апеляції щодо рішень, ухвалених першою інстанцією Суду ЄС.

Вища палата Суду ЄС повністю підтвердила початкове рішення, визнавши законними європейські санкції проти Януковичів у вигляді замороження активів

У винесеному 19 жовтня рішенні Європейського суду, зокрема, зазначається "побоювання Віктора Федоровича Януковича та Олександра Вікторовича Януковича щодо упередженості української судової системи не можуть поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень проти них щодо дуже конкретних випадків розкрадання державних коштів".

Також суд вважає, що позивачі не надали жодних доказів, які могли би поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень, винесених проти них в Україні.

Рішення Європейського суду стосується лише однієї санаційної хвилі, яка діяла з березня 2015 по березень 2016 років і, відповідно, нині втратила чинність.

Однак воно свідчить про те, що спроби родини Януковича оскаржити наступні хвилі санкцій проти них (зокрема, запроваджені у 2016 та 2017) цілком можливо також будуть невдалими.

Нагадаємо, Янукович намагався переконати суд ЄС, що усі звинувачення, висунуті проти нього в Україні, політично вмотивовані, а суми заморожених грошей в Європі – занадто великі.

Довідка: У січні 2016 року Генпрокуратура України повідомила, що Янукович проходить обвинуваченим у шести справах. У сукупності його звинувачують в заволодінні державним майном на суму 809 мільйонів гривень.

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін повідомив також, що за кордоном було заарештовано більш ніж півтонни золота, вкраденого і вивезеного з України оточенням екс-президента України Віктора Януковича.

У МЗС Швейцарії наголосили на тому, що "Золото Януковича" повернеться в Україну, якщо будуть надані відповідні докази.

За даними ГПУ, до українського бюджету мають бути повернуті також понад три мільярди гривень, арештовані у рамках кримінальних проваджень щодо екс-президента Віктора Януковича і його соратників.

Також президент України Петро Порошенко під час зустрічі з головою правління Transparency International Хосе Угасом закликав посприяти поверненню активів, виведених режимом Віктора Януковича за межі України

Більше новин політики читайте на Depo.Влада