Замість Савченко хотіли звільнити двох політв'язнів, – Геращенко

Два роки тому українська сторона планувала обміняти двох російських ГРУшників на двох бранців Кремля, але тоді чинився тиск з вимогою якнайшвидшого звільнення Надії Савченко

Про це написала на своїй сторінці у Facebook перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає Depo.ua.

"...Я також згадую той тиск і пресинг, що чинився на президента і всю його команду, на мене з вимогою й навіть звинуваченнями, чи достатньо ми робимо. Ми тоді намагалися звільнити двох українців з російських тюрем, передати Росії ГРУшників Єрофєєва й Александрова, але звільнити двох. Але у ВР висів один плакат з одним портретом, на нас тиснули з вимогами щодо однієї бранки, нам кричали, що маємо взагалі віддати ГРУшників без суду і вироку, бо вона голодує", - зазначила Геращенко.

Водночас вона наголосила, що якби повернути час назад, все одно боролася би за визволення Савченко.

"Я весь час згадую 25 травня. Це був важливий і дуже щасливий день для всіх нас, для мільйонів людей, ми щиро боролися за свободу Надії. Й, звичайно, якби все повернути назад, ми б так само віддано боролися за її звільнення. Бо Україна своїх не кидає й не залишає, якими б вони не були", - заявила Геращенко, додавши, що наразі відчуває "спустошення".

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко. Перед голосуванням генеральний прокурор України виклав нардепам версію слідства.У Раді також продемонстрували оперативне відео, на якому Савченко і Рубан домовляються із військовими про стратегію і тактику перевороту.

Довідка. 15 березня генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Ради заявив, що у слідства є беззаперечні докази, що нардеп Надія Савченко готувала теракт у парламенті: закрема вона зі спільниками, зокрема генералом Володимиром Рубаном, начебто планувала вгатити з мінометів по куполу Ради, особисто підірвати гранати в ложах і потім добивати з автоматів уцілілих колег. Луценко також вніс у Раду три подання на притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання і арешт.

Потім Рада проголосувала за виключення Савченко зі складу комітету з питань нацбезпеки та оборони, а зранку 22 березня регламентний комітет підтримав всі три подання генпрокурора.

Луценко обіцяє завершити слідство у справі Савченко за 2-3 місяці.

У разі доведення провини, Савченко загрожує довічне ув'язнення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme