Заміна Супрун: Хто може очолити МОЗ

Наразі джерела називають кілька претендентів на посаду міністра охорони здоров'я

Заміна Супрун: Хто може очолити МОЗ…

Нещодавно ЗМІ були впевнені, що міністерство очолить нинішній голова Національної служби здоров'я Олег Петренко. Група експертів стверджувала, що його кандидатура – своєрідний компроміс між Володимиром Зеленським та верхівкою "Слуги народу" та американськими партнерами – з іншого. 

"Існує і такий план. У разі, якщо американським лобістам не вдасться продавити Зеленського повністю, пропонується компроміс: міністром буде призначений хтось з абсолютно залежних від Супрун людей (Олег Петренко або Тетяна Думенко), а їхнім головним радником буде все та ж Супрун", – зокрема, писав у Facebook дисидент, психіатр і правозахисник Семен Глузман. 

Втім, чи то компроміс виявився неприйнятним, чи то спрацювали інші механізми, але Петренко від посади міністра публічно відмовився. 

"У нас дійсно відбулася зустріч з президентом. (...) Ми прийшли до спільного висновку, що перша лінія змін і основні завдання в системі в найближчі два роки стоять саме перед Національною службою здоров'я. НСЗУ - технократична і стабільна організація, яка за півтора року свого існування довела свою здатність і ефективність. Тому було прийнято рішення, що я буду зараз більш корисним на посту глави НСЗУ ", - зазначив він в коментарі lb.ua.

Depo.ua зібрав інформацію про фахівців, які можуть замінити Уляну Супрун. 

Після Петренка ймовірним кандидатом "призначили" колишнього керівника Одеської ОДА Максима Степанова

Потенційний очільник МОЗ закінчив Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, за ним – здобув економічну освіту у КНЕУ. 

Почав кар'єру як санітар Слов'янської міської лікарні №1.

Пішов на публічний конфлікт з п'ятим президентом України Петром Порошенком, коли той спробував звільнити його між двома турами президентських виборів. Але зрештою був змушений залишити посаду. 

Степанов – кум ексгубернатора Одещини Ігоря Палиці, якого вважають соратником олігарха Ігоря Коломойського. 

Журналістка Соня Кошкіна у своєму Telegram пророкує міністерську посаду Зоряні Черненко.

"Сподіваюся, це-то вже остаточно) тому що навіть прокляте місце повинно мати якісь рамки пристойності)", – наголосила медійниця.

Черненко – експертка Центру підтримки реформ при Кабміні. 

Доцентка Національного університету "Києво-Могилянська академія", заступниця декану факультету правничих наук. Докторка правових наук, головна експертка медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ.  

В Школі охорони здоров’я викладає курси "Правове регулювання охорони здоров’я" та "Основи медичного права".

Очолює громадську організацію "Форум здоров'я" і є членом Всесвітньої Асоціації медичного права.

Має двох дітей. Її колишній чоловік – Олександр Черненко, нардеп у раді VIII скликання від БПП. 

Ще один ймовірний кандидат – Олександр Чумак, якого записують у групу впливу співвласника "ІнтерХім" Петра Багрія.  Власне, і сам він працює на підприємстві. 

Пан Чумак закінчик НТУ "КПІ" і бізнес-школу Міжнародного інституту менеджменту. 

Він був помічником нардепа Олега Мусія, який очолював Громадську раду при МОЗ за часів головування регіоналки Раїси Богатирьової. 

Щоправда, сам Чумак поширив публікацію про ймовірне призначення пані Черненко. 

Називають і кандидатуру Ольги Голубовської, яку теж "долучають" до орбіти Багрія.  

Як зазначає "Українська правда", пані Голубовська просувала пегільовані інтерферони для лікування гепатиту С, єдиним постачальником цих препаратів був  Петро Багрій.

Голубовській 54 роки, вона закінчила Національний медичний університет імені О. Богомольця. Зараз очолює у виші кафедру інфекційних хвороб. 

Не так давно лікарка хизувалася світлинами з прийому у Маріїнському палаці з нагоди святкування Дня незалежності. 

"Завдяки Президенту України та пані Олені Зеленській провели з колегами та багатьма цікавими людьми чудовий день... Де ще є нагода поспілкуватися про життя... Бо на роботі все більше про хвороби ...)", – написала вона у Facebook. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook