ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Замах на Порошенка. Хто в це повірить?

Затримання Володимира Рубана з арсеналом зброї - безумовно велика удача і перемога СБУ

Depo.Влада
9 березня 2018 13:17
ФОТО: depo.ua

Я в жодному разі не ставлю під сумнів і те, що у служби є докази чи, бодай, зачіпки за справу про замах на президента. Але з точки зору піара, мені важко уявити, як ця справа буде розкручуватися далі, якщо Рубана особисто і привселюдно не заявить про те, що він готував замах. А він уже заявив, що цього не робив.

Але про все по порядку:

1. Головне питання, яке лежить на поверхні і яке задають собі всі експерти: чи замішаний тут Медведчук? Як на мене, попри всю мою глобальну нелюбов до цього персонажа, Медведчук навряд чи є фігурантом цієї справи. Виглядає так, що Рубан використовував Медведчука, як політичне прикриття. Торгівля зброєю навряд чи та справа, якою безпосередньо займався Медведчук. Він людина куди вищого калібру. Єдине незрозуміле питання - чи знав Медведчук про ці аспекти діяльності Рубана? Хоча, доказової бази про те, знав він чи не знав, знайти буде вкрай складно, особливо, зважаючи на відведену йому роль в обміні полоненими.

2. Судячи з усього, Рубан був частиною або керівником великої мережі зі збуту зброї в Україні. І тут головне питання, на яке має дати відповідь СБУ - цей збут зброї проходив тільки за гроші, чи за гроші плюс озброєння проросійських диверсантів. Тут варто наголосити на двох моментах: По-перше, такі оборудки були неможливі без допомоги ФСБ на окупованих територіях і без сприяння продажних силовиків всередині країни. По-друге, Рубан не справляє враження людини, яка може самостійно роззробити теракт щодо усунення президента. Він не є "мозком" - він класичний "передаст".

3. І тут виникає ще одне питання до СБУ - чи варто було зразу світити замах на президента. Бо, як на мене, таке звинувачення потребує блискавичних свідчень і доказів. Якщо їх не буде, тобто, якщо не буде бліц-кригу, вірогідність того, що люди повірять в цю версію, мінімальна. А без віри народу, що це злочинець, довіри до самого суду просто не буде. Навіть, якщо Рубан цей теракт і готував.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада