Замацана недоторканість. Навіщо Луценко зазіхнув на улюбленців Ляшка та Авакова

Спроба зняти недоторканність з Бобова, Дейдея й Лозового приречена на гучний піар, імітацію бурхливої діяльності і на, як це не дивно звучить, результативний провал і для ГПУ, і для Ради, і для самих фігурантів подання  

Замацана недоторканість. Навіщо Луценко…

Схоже, заява Генпрокурора про подання до Верховної Ради на позбавлення недоторканості відразу трьох народних депутатів є демонстрацією м'язів перед звітом в парламенті. Нагадаємо, виступ Луценка "під куполом" має відбутися вже наступної середи.

Під гарячу руку ГПУ потрапили нардеп від "Народного Фронту", близький до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Євген Дейдей; права рука Олега Ляшка, "радикал" Андрій Лозовий; а також екс-"регіонал", а нині – член депутатської групи "Відродження" Геннадій Бобов. Усіх трьох підозрюють у махінаціях із опублікованими ними деклараціями: Бобова – по ст. 212, 366 прим 1 КК України (ухилення від сплати податків та декларування недостовірної інформації), Дейдея по ст. 368 прим 2 КК України (незаконне збагачення), Андрія Лозового по ст. 212, 368 прим 2 КК України (незаконне збагачення та ухилення від сплати податків).

Деякі експерти поспішили пов'язати дії ГПУ з примушенням до миру людей з команди міністра внутрішніх справ та головного "радикала" країни Олега Ляшка. Вони також натякають на те, що й депутатська група "Відродження", останнім часом поводиться надто самостійно. Щоправда по Бобову, який у 2014 році переміг на мажоритарному окрузі №196 на Черкащині, є свої нюанси: його прізвище фігурує ще в контексті вбивства журналіста Василя Сергієнка, яке сталося весною 2014 року одразу після перемоги Майдану. Три дні тому Генпрокурор повідомив, що в Києві затримали підозрюваного в організації викрадення та вбивства черкаського журналіста. Чи матиме це продовження у вигляді безпосереднього звинувачення Бобова у замовленні вбивства, наразі незрозуміло, але додатковий козир у рукаві в Генпрокурора у разі чого є…

Проте у даній конфігурації подання ГПУ приречене на невдачу. Можна очікувати на істерію з боку "радикалів", які захищатимуть Лозового. Не дадуть скривдити Дейдея, до того ж - комбата, учасника АТО, і в "Народному Фронті". Що ж до недоторканності Бобова, то і йому, схоже, нічого не загрожує, оскільки тріо депутатів йде по одних статтях, і складно собі уявити, що Дейдея та Лозового у Раді "прокотять", а Бобова віддадуть в руки ГПУ. Тому, що депутатів справедливо звинуватять у вибірковості. А це якось не по феншую.

Оскільки розвал коаліції і бедлам в Раді, який може завершитися дочасними виборами, нікому з серйозних гравців сьогодні не потрібен, то суспільство у підсумку отримає "спалах на Сонці". Луценку необхідно ефективно (й ефектно) прозвітуватися, депутатам - показати, що так просто своїх колег вони не здають. А, заодно, й поторгуватися. Ну, а названим нардепам просто залишитися при своєму імунітетові. При цьому Генпрокурор опиняється ще й у виграші: його відомство подання зробило, а депутати відмовили. От вони й покривають порушників.

Насамкінець, кілька зауважень. Перше - Луценко ще восени обіцяв позбавити недоторканності "опоблоківця" Миколу Скорика, і де? А в грудні минулого року зняли імунітет з одіозного олігарха-"регіонала" Вадима Новинського через історію з викраденням та утриманням особистого секретаря покійного митрополита Володимира Олександра Драбинки. І що?

Другий момент, на який звертають увагу в соцмережах, - відсутність серед кандадатів на втрату недоторканості нардепів з пропрезидентської фракції. Невже в їхніх деклараціях все так якісно пораховане, що й комар носа не підточить?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme