Зам Яреми розклав по поличках усі звинувачення проти Януковича і Ко

Перший заступник генерального прокурора України Олег Заліско перерахував у Верховній Раді підозри, пред'явлені головним представникам колишньої української влади
Depo.Влада
14 січня 2015 21:38
ФОТО: depo.ua
Зам Яреми розклав по поличках усі звинувачення проти Януковича і Ко
Зам Яреми розклав по поличках усі звинувачення проти Януковича і Ко

Про це він розповів на засіданні комітету з питань запобігання та протидії корупції, повідомляє «РБК-Україна».

Так, четвертому президенту України Віктору Януковичу спочатку було оголошено підозру в організації вбивств на Майдані Незалежності в Києві 25 лютого 2014 року. Крім того, 26 вересня йому пред'явлені підозри в розкраданні державного майна та нанесенні матеріального збитку державі.

«Тільки від продажу «Укртелекому» збитків завдано в розмірі 220 млн. грн.», - уточнив Заліско.

За його словами, екс-главі МВС України Віталію Захарченку 25 лютого 2014 року оголошено підозру у вбивствах на Майдані, а у вересні - підозру в розкрадання коштів при ввезенні спецзасобів для розгону мітингувальників.

«Віктору Пшонці (екс-генпрокурору, - ред.) оголошено підозру у скоєнні злочину за ч.2 ст. 364 27 травня 2014 року і в розкраданні держкоштів в сумі понад 68 млн. грн. 22 грудня 2014 року. Ці гроші були викрадені при здійсненні будівництва будівлі ГПУ», - заявив Заліско.

Колишньому голові СБУ Олександру Якименко 12 березня оголошено підозру в перевищенні посадових обов'язків, а також в незаконній організації терористичного угрупування.

Екс-заступнику глави Адміністрації Президента Андрію Портнову 29 грудня оголошено про підозру у розкраданні державних коштів на суму близько 120 тис. грн.

Екс-главі Адміністрації Президента Андрію Клюєву оголошено підозру у розкраданні держкоштів на суму 170 млн. грн. 23 грудня 2014 року.

Колишньому заступнику глави МВС Віктору Ратушняку оголошено про підозру у перевищенні влади 11 березня 2014 року.

Старшому синові Віктора Януковича Олександру Януковичу оголошено підозру в ухиленні від сплати податків, підробці документів 31 березня 2014 року. Додаткову підозру йому було оголошено в розкраданні державних коштів та незаконному поверненні ПДВ 23 грудня 2014 року.

Синові колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки Артему Пшонці оголошено підозру у співучасті в групі зі своїм батьком і розкраданнях під час будівництва будівель ГПУ 29 грудня 2014 року.

Екс-прем'єр-міністру України Миколі Азарову оголошено підозру за фактом незаконної приватизації «Укртелекому» 26 вересня 2014 року.

Наближеному до Януковича бізнесменові Сергію Курченко оголошено підозру у розкраданні державних коштів на суму 2 млрд. грн. 17 березня 2014 року.

Екс-міністру охорони здоров'я України Раїсі Богатирьовій оголошено підозру за фактом закупівлі забороненої вакцини на суму 6,5 млн. грн. 20 жовтня.

Колишньому віце-прем'єр-міністру України Сергію Арбузову - 19 травня 2014 року оголошено підозру за фактом створення банківського телебачення, в результаті чого держава отримала збитків на суму 180 млн. грн.

Бізнесмену Юрію Іванющенку оголошено підозру у незаконному збагаченні і розкраданнях держкоштів, зокрема, за Кіотським протоколом 29 грудня 2014 року.

Екс-міністру енергетики Едуарду Ставицькому оголошено підозру у розкраданні державних коштів 25 березня 2014 року.

Колишньому главі Міністерства фінансів Юрію Колобову 30 вересня 2014 року оголошено підозру у розкраданні державних коштів та незаконному продажі «Укртелекому».

А екс-міністру аграрної політики і продовольства Миколі Присяжнюку оголошено підозру в розкраданні коштів Аграрного фонду в розмірі - 540 млн. грн. 31 березня 2014 року.

Як повідомляв depo.ua, днями Інтерпол оголосив у розшук Януковича і деяких високопоставлених чиновників колишньої влади. Вони зараз ховаються від українського правосуддя в Росії.