Залізна логіка: У Лаврова вважать невидачу віз кримчанам порушенням міжнародних зобов'язань

У МЗС Росії заявили про те, що країни, які не видають візи громадянам окупованого Криму, порушують міжнародні зобов'язання
Depo.Влада
13 січня 2017 16:09
ФОТО: depo.ua

Про це сказав заступник міністра закордонних справ Росії Олексій Мєшков, повідомляє Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Невидача віз за територіальним принципом, за ознакою волевиявлення громадян або їх політичних поглядів є недотриманням всіляких міжнародних зобов'язань країнами, які на це йдуть. Вважаємо, що це, по суті, є нічим не виправданим колективним покаранням населення Криму і Севастополя, що нагадує свого роду візовий геноцид", - заявив Мєшков.

За його словами, до розробленим Єврокомісією та Європейської зовнішньополітичної службою в липні 2016 року і носять рекомендаційний характер "Керівним принципам" приєдналися до теперішнього часу 13 країн Євросоюзу, а також країнами, що входять в шенгенську зону Швейцарія, Ліхтенштейн і Норвегія.

"Вони вирішили не визнавати російських загальногромадянських закордонних паспортів, які видаються жителям Криму і Севастополя як безпосередньо на території півострова, так і в інших суб'єктах Росії", - пояснив дипломат.

Щодо цих країн Росія застосовує відповідні заходи. Однак Мєшков не розкрив суть обмежень.

"Суть цих заходів я б вважав за краще поки не коментувати, ці країни попереджені, в чому вони полягають", - додав він.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим у березні 2014 року після незаконного референдуму. Тим самим порушивши міжнародні зобов'язання щодо непорушності кордонів після Другої Світової війни.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада