Зализаний Зеленський і зірвані "вагнерівці": Про що Богдан розповів Гордону

Зеленського зализали до бронзового кольору, а операцію із захоплення "вагнерівців" зруйнував один-єдиний дзвінок із найближчого оточення президента

Зализаний Зеленський і зірвані "вагнерів…

Про це та багато іншого колишній голова Офісу президента розповів в інтерв'ю Дмитру Гордону. 

Depo.ua зібрав найрезонансніші висловлювання ексвисокопосадовця. 

Про Зеленського і Брежнєва

"Володимир Олександрович зараз бронзовий. Вони не просто його наживо зализали до бронзового кольору, а зробили з нього якогось Брежнєва. Слухай, ну як можна?! Свій хлопець, наш, з народу, і ось – бах-бах! – м'ячик закинув, а там в шеренгу [стоять] чиновники, як пінгвіни: "га-га-га-га!" Я взагалі не розумію... Може, це не готувалося, але таке не можна в ефір пускати", – сказав колишній голова ОП.

На його думку, з Зеленського "ліплять типу сильного президента".

"Він же прийшов як свій хлопець. Навіщо? Ви ж брешете! Це ж люди відчувають. Він завоював довіру тим, що він чесний, порядний, простий, каже людською мовою. Чого ви з нього ліпите Брежнєва? Ну він не схожий на Брежнєва, він не буде Брежнєвим. Він ніколи не зрозуміє цієї системи координат, тому що він викликає зараз несприйняття. Мені так здається", – зазначив Богдан.

Про похід Зеленського у президенти

За словами Богдана, саме він запропонував Володимиру Зеленському спробувати стати кандидатом в президенти. За його словами, це відбулося на зустрічі в Одесі в 2016 році.

"Повинен бути якийсь політичний майданчик, мінімальний фундамент, з якого ти можеш йти туди – в президенти. У мене є така фраза, яка, я вважаю, дуже сильно на нього вплинула. Що після серіалу "Слуга народу" ти дав людям якусь надію. Якщо ти навіть не спробуєш, то вони розчаруються. Це буде черговий кидок. Якщо у тебе не вийде і ти не виграєш, то ніхто тобі не дорікне, але якщо навіть не спробуєш, то так, ось особисто я розчаруюсь", – переказав Богдан зміст своєї розмови із Зеленським.

Також зізнався, що саме він вигадав слоган "Прийде весна, саджати будемо". Начебто спершу Зеленський не хотів його використовувати, але Богдан його переконав. 

Про можливу заміну Арахамії

"Ще в грудні 2019 року дуже активно обговорювалася в Офісі – і Володимир Олександрович, в принципі, з цим погоджувався – можливість поміняти Давида Арахамію, главу фракції "Слуги народу", якого я привів в нашу команду, на Тищенка. Я не жартую ... чому не закінчили цю заміну, я не знаю", – сказав політик. 

Додав, що Тищенко – "це не просто моральний авторитет, а й візіонер".

"Він користується довірою суспільства, довірою менеджменту Офісу президента і самого президента", – заявив колишній глава ОП, додавши, що лише "висловлює свої думки".

"Дивись, на ефірах він постійно з'являється. Чиновників Офісу президента там немає. Я ходив завжди і своїх заступників змушував. Але якщо ти не вмієш спілкуватися, якщо тобі нічого сказати, то ти і працювати не вмієш. Зараз ніхто не ходить. А я вважаю, що вони повинні ходити. Загалом, Микола Тищенко в усіх ефірах. Ну, я вважаю, це як би показник", – сказав Богдан.

Про оточення президента

Богдан висловився щодо професійного бекграунду Зеленського. 

"У Володимира Олександровича немає ні знань, ні досвіду", – заявив ексголова ОП.

Також він додав: "І у його оточенні на цей момент немає нікого, хто мав би знання чи досвід. Скоріше навпаки – з'явилися люди, які уміють тільки розвалювати".

Про реакцію Зеленського на схематоз

Щодо втягнутості Володимира Зеленського в корупцію, Богдан заявив: "Я дуже-дуже-дуже сильно хочу в це вірити і дуже старанно себе в цьому переконую".

Він підтвердив, що у нього є сумніви в цьому, і зазначив, що жорсткої реакції на "схематози" серед "своїх" від президента немає.

"Те, що я знаю точно, коли при ньому спливають якісь схематози в його оточенні, він все переводить в жарт. Він не карає, він говорить: "Ну це ж свої, там це". Те, що я бачу зараз, з різних точок зору, різних джерел, він переводить в жарт нехороші історії. Там, де треба карати, він відмовчується. Навіть не відмовчується, вдає, що він не зрозумів, що відбувається", – сказав Богдан.

Про поїздку Зеленського в Оман

Богдан пояснив візит Зеленського до Оману його особистою втомою.

"Людина половину свого життя проводила за кордоном. У нього була вільна професія, коли ти їдеш, куди хочеш, робиш, що хочеш, кажеш, що хочеш, і ні перед ким не звітуєш. А тут правила, правила, правила. Просто він втомився. Він захотів на море", – сказав Богдан.

Про спалені авто

Хоча у ЗМІ повідомляли, що 11 серпня зловмисники спалили Tesla Богдана, в ту ніч у політика згоріло дві машини. 

"Іншою була старенька Skoda, їй 19 років", – розповів він. 

Інцидент політик пов'язує із чиновниками Офісу президента. 

За словами Богдана, зібрати таку інформацію про пересування і перебування автівок могли тільки спецслужби.

Про звільнення з посади

Богдан зазначив, що його відставку з посади голови ОП спровокував олігарх Ігор Коломойський, хоча після звільнення дзвонив, аби його підтримати. 

Крім цього, на думку пана Андрія, до його звільнення має відношення перша леді.  Частково через неї ставлення Зеленського до нього змінилося. 

"До інтриги навколо мене вона теж причетна дуже сильно", – сказав Богдан.

Водночас він зазначив, що перша леді намагається не впливати на президента в питаннях управління державою.

"При мені вона ніколи не влазила в управління державою, ніколи", – зазначив він. 

Богдан підтвердив інформацію Дмитра Гордона про те, що під час звільнення президент назвав його "нелюбимою жінкою".

"Він сказав – ти викликаєш у мене агресію", – заявив Богдан.

Про погрози його співрозмовникам

Наразі деякі люди уникають спілкування з юристом. 

"Зараз дуже багато людей стараються зі мною не спілкуватися", – заявив він.

"Їм погрожують проблемами, багатозначно дивляться на стелю. Без відома Зеленського це було б неможливо", – упевнений Богдан.

Про зрив операції по "вагнерівцях"

Ексголова ОП підтвердив, що уся історія зі зривом спецоперації щодо "вагнерівців" – абсолютна правда.

За його словами, ця операція розроблялася більше року. Були створені спеціальні компанії, які реально працювали, які створювали увесь необхідний антураж.

"А зруйнував усю операцію один-єдиний дзвінок із найближчого оточення президента", – заявив Богдан.

Щодо того, чи міг Зеленський знати і брати участь у "зливі", ексочільник його Офісу заявив: "Хочу вірити, що ні".

Про впливовість Єрмака

"На даний момент неможливо потрапити до президента, не погодивши з главою Офісу президента. Це не нормально. Завжди має бути друга та третя думка", – заявив Богдан.

Також Богдан прокоментував те, що Зеленський ніколи не зустрічається з кимось один в кабінеті.

"Це не нормально. Президент повинен спілкуватися один на один з ключовими особами держави. Він повинен отримувати розвідувальну інформацію, економічну, політичну", – зазначив ексочільник ОП.

Також він розповів, що нині "деякі персонажі" запитують у людей "про що ти хочеш поговорити з президентом, цього не говори, а це можеш спробувати".

Богдан запевняє, що при ньому такого не було, він завжди намагався, щоб Зеленський "не був у теплій ванні" і сам "вибирав, куди ми йдемо".

Крім того, за словами політика, при Єрмаку не поставлена апаратна робота, почався розвал по інформаційній політиці. Богдан зізнався, що Єрмак йому зразу відчув антипатію до Єрмака на особистісному рівні. 

"Мені не подобаються чоловіки з котячими повадками", - акцентував Богдан.

Також він звернувся до Зеленського: "Пока еще не поздно нам сделать остановку" (Поки нам ще не пізно зупинитися – цитата з російської пісні, – ред.). Отямтесь, будь ласка. Дуже вас прошу". 

Про "кидок" Путіна

Богдан заявив, що на початку відносин Володимира Зеленського і Володимира Путіна російський президент дійсно хотів вирішити проблему Донбасу.

Але на сьогоднішній день, зазначив екс-високопосадовець, ситуація кардинально змінилася.

"Я можу тільки судити по публічних якихось моментах, в яких я добре розумію. Ось якщо публікується повідомлення, що пройшла телефонна розмова Путіна і Зеленського, але пресрелізи про розмову виходять різні... Це називається "дипломатичний провал". Значить , переговори пройшли погано.Те, що я бачу, – мені здається, що ми його якось жорстко кинули: наобіцяли одне – не зробили нічого", – пояснив він.

Про чутки щодо поступок Росії

За словами Богдана, іноземні дипломати і спецслужби вірять, що між Росією та Україною існує таємна домовленість про спільні поступки. Документ начебто склав Єрмак, але особисто Боган його не бачив. 

Пан Андрій озвучив чутки, за якими "у ньому є чи 12, чи то 13 пунктів. Це якийсь алгоритм дій. "Ми вам - кораблі, ви нам - воду в Крим, ми вам - полонених, ви нам - пряме авіасполучення. Ми вам - $ 3 млрд за рішенням суду, а ви нам щось".

Про найпрофесійніший уряд

"Найпрофесійнішим я вважаю уряд Гройсмана... Незалежно від того, подобається чи не подобається. Найбільш оптимістичний час у країні, найщасливіший економічно, найзрозуміліший  для міжнародних партнерів – це був час Гройсмана. Там спостерігалося 30 із чимось місяців стабільного економічного зростання, маленька інфляція, зрозумілі взаємовідносини з міжнародними партнерами, з іншими державами, із суспільством", – заявив Богдан.

Також він висловив упевненість, що у нього ще буде якась політична чи менеджерська кар'єра в державних структурах.

Про Азарова і Революцію Гідності

За словами Богдана, Микола Азаров на посаді прем'єра зупиняв дуже багато дурниць. 

"Якби не Микола Янович, напевно, Майдан був би ще раніше", – заявив ексочільник ОП.

Також Богдан назвав Азарова чесним чиновником. "Я точно впевнений, що він чесна людина, він не давав красти. Хоча було важко йому, як завжди: президент (Янукович – ред.) давав вказівки прем'єр-міністру, і сперечатися з ним було дуже важко. Але він дуже досвідчений бюрократ, він умів сказати "ні" правильно", – зазначив Богдан.

Про головну проблему Януковича

Богдан вважає, що у перші роки перебування при владі Янукович і його команда "активно йшли до Європейського союзу, злагоджено працювали", а системної корупції у верхах тоді не існувало.

"А потім – це моя особиста думка – Януковича занапастили сини. І всю ту владу. У всіх у них були сини. Ці сини всі – бізнесмени. А державна служба, президентська влада і бізнес – вони несумісні. Тільки тому, що ти – та голова, з якої гниє вся риба", – заявив він.

Про майбутнє Верещук

Богдан акцентував, що нинішня влада планує призначити Ірину Верещук головою КМДА.

"Якщо вона вийде у другий тур – де вона, звісно ж, програє, шансів у неї нуль, – її планують призначити головою КМДА", – зазначив Богдан.

За його словами, це буде зроблене для того, щоб залишити Кличка просто "спікером Київради".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"