Законопроект Зеленського був результатом вчорашнього компромісу, - Стефанчук

Представник президента у парламенті прокоментував сьогоднішнє голосування Ради

Представник президента у парламенті Руслан Стефанчук після сесії заявив, що законопроект про зміни до виборчої системи був результатом компромісу між президентом та лідерами фракцій і керівництвом ВР, досягнутого вчора під час консультацій, повідомляє Depo.ua.

"Це був не найкращий варіант, але ми на нього погодилися. І побачили як виконуються домовленості", - заявив Стефанчук. 

Стефанчук сказав, що на такий випадок у АП є кілька варіантів подальших дій, але про них буде оголошено пізніше.

"Я сподіваюся, що ще є час для того, щоб ми спробували з Верховною Радою поспілкуватися і запропонувати громадянам нову якість політики…", – сказав юрист Зеленського.

"Вчора під час спілкування було досягнуто саме такого компромісу, який сьогодні був внесений у залу. Компромісу не дотрималися", – заявив він.

"Я думаю, що буде ще проведено окремі консультації чи переговори, але сьогодні ми стали свідками того, що поки розмова нам не вдається", – сказав представник президента у парламенті.

Він також пояснив, що у АП розуміють, що зараз неможливо ухвалити виборчий кодекс з відкритими списками. І запропонований законопроект був проміжним варіантом. Зеленський, за словами Стефанчука, налаштований на ухвалення виборчого кодексу, де буде передбачено зниження прохідного бар'єру, відкриті списки, гендерна рівність та інші речі.

"Ми за Виборчий кодекс, ми за відкриті списки", – сказав він і додав, що "великого бажання" ухвалити виборчий кодекс не побачили.

Нагадаємо, народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів президента України Володимира Зеленського, а 20 травня президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна