Законопроєкт про ринок землі внесли до Ради

Урядовий законопроєкт №2178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" зареєстрували у Верховній Раді

Сам проєкт закону та супровідні документи до нього опубліковані на Офіційному порталі Верховної Ради, повідомляє Depo.ua.

Згідно з цими даними законопроєкт надійшов до ВР 25 вересня і вже переданий на розгляд керівництву парламенту та направлений на розгляд комітету.

"Проєкт закону розроблений з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України", – йдеться у пояснювальній записці.

Передбачається, що врегулювання цього питання сприятиме розвитку аграрної галузі України, підвищенню вартості сільськогосподарських угідь, залученню інвестицій в сільське господарство України. Це також дасть змогу подолати негативні явища, які виникли у зв’язку з існуванням заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, зокрема корупцію, деградацію ґрунтів, знецінення земель тощо.

Положеннями проєкту закону визначаються особливості правового регулювання обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на основі ринкових механізмів переходу прав на земельні ділянки.

Зокрема, ним пропонується з 1 жовтня 2020 скасувати заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Проєктом також визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Крім того, встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні, не нижчому від нормативної грошової оцінки; встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб.

Обмеження не допускають набуття у власність більше 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України; забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки; передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав; забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;

Законопроєктом пропонується запровадити новий вид санкцій – "заборона на набуття у власність земельних ділянок". Такі санкції вводяться рішенням президента України за поданням Ради національної безпеки та оборони та затверджуються постановою Верховної Ради. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Нагадаємо, 25 вересня Кабінет міністрів України схвалив перший проєкт закону із "пакету" земельної реформи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"