Законопроект про Конституційний суд відправили до Венеціанської комісії

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) надасть висновок щодо проекту закону України "Про Конституційний суд України", розроблений Радою з питань судової реформи
Depo.Влада
17 листопада 2016 10:32
ФОТО: depo.ua

Як повідомили в прес-службі президента України, про це стало відомо під час робочої зустрічі з представниками робочої групи, яка розробляла документ, та секретаріатом Ради судової реформи, передає Depo.ua.

Відзначається, що заступник глави президентської Адміністрації і координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов подякував експертам Венеціанської комісії за співпрацю і допомогу під час розробки законів України у сфері правосуддя.

"Професійний, ефективний і політично незалежний Конституційний суд – це та мета, яку ставили собі члени робочої групи, українські вчені-конституціоналісти, розробляючи цей законопроект. І зараз ми чекаємо на висновок Венеціанської комісії щодо нього, з урахуванням українських реалій і того міжнародного досвіду, який мають наші європейські партнери", - зазначив Філатов.

Почесний президент Венеціанської комісії Ганна Сухоцька зазначила, що Комісія була серйозно залучена в роботу Конституційної комісії під час розробки проекту змін до Конституції щодо правосуддя. "Ми вітаємо можливість обговорити проект закону, який регулює діяльність Конституційного суду", - підкреслила вона.

"Зокрема, законопроект "Про Конституційний суд України" передбачає зміну структури, повноважень та процедури добору суддів Конституційного суду. На рівні профільного закону пропонується запровадити реалізацію додаткового механізму захисту прав і свобод громадян – інституту конституційної скарги, який полягає в тому, що особа може звернутися до КСУ з конституційною скаргою, якщо визнає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон не відповідає Конституції України", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявив, що комісія готова й надалі допомагати Україні в реформуванні судової системи.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада