ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Законопроект Гройсмана "Маски - шоу стоп" підтримала конституційна більшість нардепів (ВІДЕО)

Верховна Рада ухвалила закон, який зупинить вал незаконних обшуків бізнесу силовиками  та детально регламентує процедуру їх проведення 

Depo.Влада
16 листопада 2017 12:08
ФОТО: depo.ua

За відповідний урядовий законопроект №7275 проголосували 312 нардепів, передає Depo.ua.

Закон представив на засіданні парламенту прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який зазначив, що напрацьований закон нарешті "поставить крапку" у питанні незаконних обшуків та перешкоджанні бізнесу.

"Близько місяця тому була зустріч з бізнесом під головуванням президента. Була зустріч з бізнесом, питання які турбують реальний сектор. Тоді я вніс ініціативу "Маски шоу-стоп". Я як прем'єр-міністр дав доручення іншим силовим відомствам. І я дякую міністру внутрішніх справ, керівництву ДФС, генеральному прокурору, який виніс низку рішень, які унеможливлюють "маски-шоу", де немає підстав проводити такі операції. Тоді я пообіцяв, що уряд вийде з відповідною законодавчою ініціативою", - зазначив прем'єр.

Він додав, що законопроект напрацювали МВС, Мінюст, Секретаріат Кабміну, Офіс омбудсмена, "щоб спільно з парламентом і президентом поставити в цьому питанні крапку".

Урядовим законом пропонуються такі новації:

Звуко- та відеофіксація під час розгляду питань слідчим суддею, докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації – визнаються недопустимими

Також недопустимими мають бути докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

Силовикам заборонять вилучення: оригіналів фінансово- господарської документації, комп'ютерної техніки, серверів, мобільних телефонів. Вичерпний перелік винятків буде передбачений законом.

Уряд пропонує запровадити обов'язкову звуко- і відеофіксацію обшуку. Та визнати недопустимими докази, отримані під час обшуку, але не зафіксовані технічними засобами

Крім того, в законопроекті передбачена заборона на повторне порушення вже закритих кримінальних проваджень.

Окремо посилюється відповідальність силовиків. Для цього утворюватимуть комісію, яка буде перевіряти факти порушень, вчинених правоохоронцями. До її складу мають увійти представники органів державної влади, правозахисних організацій, громадських об'єднань у сфері захисту підприємницької діяльності. Рекомендації роботи комісії мають бути обов'язковими до розгляду та надання відповіді по суті.

А заявник, згідно із законодавчою ініціативою уряду, матиме право отримати підтвердження реєстрації кримінальної справи (витяг з ЄРДР). Особи, проти яких відкриті провадження мають право оскаржувати бездіяльність слідчого вносити клопотання про застосування розумних строків провадження.

Нагадаємо, раніше всі бізнес-асоціації підтримали законопроект прем'єр-міністра Володимира Гройсмана "Маски-шоу стоп".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада