Закон про вибори на Донбасі не гарантує негайного голосування, – Томбінський

Ухвалення закону про вибори на Донбасі є елементом процесу, який би міг вести до мирного вирішення конфлікту на Сході України, але прийняття закону не означає, що наступного дня будуть вибори

Про це заявив в інтерв'ю "Главкому" представник Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

"Вибори ж є і в Мінських домовленостях. Там записано, що вони повинні проводитися відповідно до стандартів, щоб там була безпека, були присутніми міжнародні спостерігачі, щоб можна було це зробити у такий спосіб, щоб була впевненість, що ті, хто буде обраний, дійсно матимуть мандат довіри людей", - зазначив він.

Водночас Томбінський зауважив: визначення правових рамок до цих виборів не означає, що того самого дня потрібно йти на вибори.

За його словами, санкції проти Росії та вибори на Донбасі – це не пов’язані речі.

"Санкції пов’язані з анексією Криму і з агресією проти України, проти української державності... У Мінських домовленостях набагато більше пунктів, які треба виконати. А санкції були введені Європейським Союзом набагато раніше за ці домовленості. По суті, йдеться про різні речі", - підкреслив він.

Щодо санкцій і можливості їхнього зняття, Томбінський зазначив лише, що це - відповідальність європейських лідерів.

"І я не буду тут висловлювати своїх думок. Але з того, що до нас доходить... Я ще не побачив жодного аналізу, який би показав, що були усунуті ті приводи, через які було запроваджено санкції. Та ще будуть дебати в Європейській Раді між європейськими лідерами", - додав він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme