Закон про рабство в дії: зі списку "Самопомочі" прибрали 11 кандидатів у нардепи

Центральна виборча комісія виключила з виборчого списку партії "Самопоміч" 11 кандидатів у народні депутати
Depo.Влада
23 березня 2016 17:49
ФОТО: depo.ua

Приводом став витяг з протоколу з'їзду партії "Об'єднання "Самопоміч" та рішення з'їзду про виключення кандидатів у депутати в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, передає depo.ua з посиланням на прес-службу ЦВК.

"Розглянувши зазначені документи, Центральна виборча комісія виключила з виборчого списку політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" зазначених кандидатів у народні депутати України, включених в нього відповідно під №№ 35, 37, 38, 39, 41, 43, 45, 48, 53, 58, 59", - зазначили в ЦВК.

Нагадаємо, 16 лютого народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі), відомий як закон про рабство депутатів.  За відповідне рішення проголосували лише 236 парламентарів.   Закон  передбачає зміни до 58 закону про вибори нардепів – наданні з’їзду партій права ухвалювати рішення про виключення кандидатів у депутати зі списку після оголошення результатів виборів, коли кандидат зрадив інтересам виборців.

25 лютого президент Петро Порошенко підписав цей закон, хоча громадські організації закликали президента ветувати цей документ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада