UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Закон про освіту: Гриневич анонсувала зустрічі з міністрами Угорщини і Румунії

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вітає підписання президентом закону про освіту і повідомляє, що вже узгодила на середину жовтня зустріч із міністром людських ресурсів Угорщини, при цьому зустріч із міністром освіти Румунії відбудеться вже 27 вересня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Я дуже рада, що президент підписав закон, це дуже важливий етап для старту реформи, тим більше, що ця реформа опрацьовувалася попередні три роки і було надзвичайно широке громадське обговорення і в професійних колах... Ми вже зараз готуємо і питання запровадження нової української школи. Із наступного навчального року учні 1-го класу вже будуть навчатися у школі, яка орієнтована на компетентності для ХХІ століття", – зазначила вона.

Гриневич повідомила, що узгодила на середину жовтня зустріч із міністром Угорщини.

"У мене узгоджена попередня зустріч з міністром Угорщини, ця зустріч має бути всередині жовтня. У середу, післязавтра, я зустрічаюся з міністром освіти Румунії", – сказала вона.

Гриневич нагадала, що МЗС провело консультації з послами цих країн і пояснило особливості імплементації цієї мовної статті.

"Ми стоїмо на позиції, що ми не звужуємо права дітей національних меншин, а навпаки розширюємо їх. Аргумент полягає в тому, що сьогодні діти, які навчаються у школах з мовами національних меншин з 1 по 11 клас усі предмети вивчають тільки мовою національних меншин, а українською мовою, на жаль, так і не володіють", – підкреслила вона.

Гриневич переконана, що відносини України з країнами-сусідами не погіршаться.

"Коли ми обговоримо конкретні шляхи імплементації, зніметься дуже багато політичних спекуляцій і міфів... Ми будемо випрацьовувати спільний план у процесі двосторонніх консультацій, яким чином зробити так, щоб розширити можливості цих дітей", – зауважила міністр.

Вона також зазначила, що про внесення змін у закон можна буде говорити тільки після широкої експертної дискусії.

"Ми можемо вносити зміни, але після широкої експертної дискусії. Для корінних народів також збережено право вивчати всі предмети мовою національної меншини, тому що ми свідомі, що в корінних народів немає іншої країни-носія їхньої мови, тут дуже важливо розвивати освітньо-наукову термінологію... Закон не фіксує перелік корінних народів, закон фіксує право корінних народів", – наголосила Гриневич.

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту, давши таким чином старт освітній реформі.

, 21 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту в Україну через ухвалений Верховною Радою закон "Про освіту".

Румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловлено надію на дотримання європейських стандартів у сфері захисту прав національних меншин, які проживають в Україні, після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту".

5 вересня народні депутати підтримали новий Закон про освіту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme