Боротьба з колаборантами: Аваков анонсував перевірку жителів окупованого Донбасу

Україна має ухвалити закон про колаборантів, який стосується звичайної людини, вимушеної жити і працювати на окупованих територіях

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю "Українській правді", передає Depo.ua.

За його словами, цей закон має бути на кшталт закону де Голля, який був ухвалений в 1946 році у Франції.

"Суть дуже проста: нам треба визначити, який ступінь угодовства. Чи є ступінь твоєї співпраці з окупаційною владою критичною, або у тебе були такі обставини, що ти не заслуговуєш осуду, а в низці випадків – незважаючи на дії – заслуговуєш громадського вибачення? Це дуже складне питання, воно стосується рівня компромісу всередині суспільства. Це життя наших людей в непростих умовах – і про це потрібно буде чесно говорити", – зазначив Аваков.

Він підкреслив, що закон "про колаборантів" є обов'язковим, тому що потрібно визначити статус кожної людини.

"Офіційно встановити, що він такий же громадянин України, як і всі інші. Він або жертва, яких більшість, або учасник, але не критичний. Або все ж заслуговує заходи осуду.

Якщо ти пішов служити в контору і працював там, то це або неминуче, або добре, або погано. Але суспільство прийняло закон – і тебе за це не покарають. А якщо ти в Слов'янську розстрілював протестантських священиків і закопував їх у яму, що насправді мало місце, то тут не може бути предмета для компромісу: ти повинен відповісти перед законом", – наголосив глава МВС.

Аваков додав, що Україна також має ухвалити закон про амністію. "Він повинен стосуватися абсолютно всіх, крім тих, у кого на руках кров, хто вбивав наших солдатів, брав участь у репресіях проти мирного населення. На них амністія не поширюється, вони в очах нашої держави – злочинці і повинні понести законне покарання!", – зазначив очільник МВС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна