Закон Порошенка про особливий статус Донбасу зазнав змін

Території і населені пункти Донецької та Луганської областей, до яких застосовуватиметься особливий порядок місцевого самоврядування, будуть визначатися Верховною Радою України
Depo.Влада
24 вересня 2014 16:25
ФОТО: depo.ua
Закон Порошенка про особливий статус Донбасу зазнав змін
Закон Порошенка про особливий статус Донбасу зазнав змін

До тексту президентського закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей внесена правка, згідно з якою перелік районів, міст і сіл Донецької та Луганської областей, де на три роки вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, визначається рішенням Верховної Ради.

Про це йдеться у ст.1 документа (законопроект №5081), опублікованого на сайті Верховної Ради станом на поточний момент, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Раніше, після голосування в парламенті за даний закон, на сайті Верховної Ради була розміщена редакція документа, яка передбачала, що кордони таких територій визначає своїм рішенням керівник Антитерористичного центру при СБУ (АТЦ).

Зміни в тексті закону вже після того, як він був прийнятий парламентом, викликали обурення у низки народних депутатів, а також критику в ЗМІ. Парламентарії стверджували, що напередодні голосування їм роздали текст законопроекту, який передбачав, що Верховна Рада визначає населені пункти та райони, де буде введено особливий порядок місцевого самоврядування. Деякий час на сайті парламенту була розміщена редакція документа, згідно з якою таке рішення має приймати керівник АТЦ.

На поточний момент закон не підписаний спікером парламенту.

Нагадаємо, народний депутат, радник президента України Микола Томенко заявляв, що до спрямування на підпис президенту закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасу буде врегульована норма, яка стосується визначення переліку населених пунктів.

Нагадаємо, 16 вересня народні депутати підтримали два ініційованих президентом Петром Порошенком законопроекти, що стосуються окупованого Донбасу.

Як повідомляв ДеПо, за словами президента України Петра Порошенка, виділення коштів з державного бюджету на відновлення інфраструктури Донбасу можливе на територіях, де є українська влада.