Закон про заборону російської кінопропаганди хочуть скасувати

Щойно парламент підтримав законопроект про захист інформаційного телерадіопростору, як «Опозиційний блок» та деякі депутати з коаліції почали кампанію нападок на цей закон
Depo.Влада
7 лютого 2015 16:56
ФОТО: depo.ua
Закон про заборону російської кінопропаганди хочуть скасувати
Закон про заборону російської кінопропаганди хочуть скасувати

Про це пише «Ділова столиця», передає depo.ua.

Щоб не було жодних інсинуацій, наголошу: усі кінофільми, зняті до 1991 року, під жодні заборони не підпадають. Всі російські фільми, які з'явилися після 1 січня 2014 року, демонструвати по телебаченню заборонено. Кінострічки й серіали, зняті з 1991 по 2014 роки, будуть аналізуватися в Держкіно на предмет антиукраїнського, мілітарного, ідеологічного контексту, а також пропаганди тюремного способу життя. Тобто російські мелодрами та мультфільми з ефірної сітки зніматися не будуть. А ось телесеріали і фільми, в яких насаджується сталінізм, рашизм, перебріхується історія участі у Другій світовій війні українського народу, демонструватися українськими телеканалами не повинні.

Щодо заборони фільмів, випущених починаючи з 2014 року, то тут все зрозуміло: Росія - країна-агресор, яка розв'язала війну проти України, і показувати фільми держави-окупантки - це ідіотизм. Російські фільми куди страшніші за новинну пропаганду. Достовірність новин за бажанням можна легко перевірити, а сюжету кінофільму глядач схильний вірити.

Проте, нажаль, ці елементарні речі не розуміють власники деяких телеканалів, які мають потужне лоббі в парламенті. «Опозиційний блок», основу якого складають люди, пов'язані з Сергієм Льовочкіним та Ринатом Ахметовим, погнали хвилю проти закону про захист інформаційного телерадіопростору. Вони намагаються представити його як цензуру, що є брехнею. Вони прикриваються глядачами, які, бачте, не зможуть прожити без ідеологічно перероблених фільмів про Чапаєва. До опозиціонерів, які після прийняття цього закону позбуваються можливості ведення на замовлення Кремля інформаційної війни проти українців, нажаль, готові долучитися й деякі депутати від коаліції. Їх традиційно пов'язують з групою впливу все того ж Льовочкіна. Ці депутати планують відкликати свої голоси під законом, чим хочуть нівелювати його. Вони вже готують поправки до закону, аби заблокувати його або добитися відтермінування виконання.

Коли Росія веде проти нашої держави гібридну війну, війну за свідомість громадян, спроби протидіяти закону про захист інформаційного телерадіопростору - не що інше, як підігравання Росії. Переконаний, що закон переписати не вдасться, він буде підписаний президентом. В іншому випадку можна буде стверджувати, що путінській пропаганді в Україні дано повний карт-бланш.