Захист пропонує здати закордонний паспорт Замани на зберігання до ГПУ

Печерський райсуд Києва оголосив технічну перерву у судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у державній зраді колишньому керівнику Генштабу ЗСУ Володимиру Замані

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

У своєму виступі сторона захисту відзначила, що попри тяжкість інкримінованої статті (Замані вручено підозру у державній зраді, згідно з ч.1 ст.111 КК України).), сторона обвинувачення не надала достатніх доказів щодо необхідності тримання під вартою їх підзахисного.

«Згідно ч.2 ст 177 Кримінально процесуального кодексу підставою застосування будь-якого запобіжного заходу, є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії по перешкоджанню кримінального провадження, передбачений ч.1 статті 177 Кримінально-процесуального кодексу України», - заявили адвокати.

Серед ризиків, які наводить прокуратура суду, зокрема, перераховані наступні: може переховуватись від органів досудового слідства; перешкоджати досудовому розслідуванню у кримінальному провадженні; незаконно впливати на свідків; продовжувати вчиняти кримінальне правопорушення та знищити докази у кримінальній справі.

На думку адвкатів, припущення без доказів не можуть слугувати аргументом у виборі запобіжного заходу.

«Є стаття 62 Конституції, яка говорить, що підозра не може ґрунтуватись на припущеннях, а в даному випадку ми бачимо саме припущення сторони обвинувачення. Єдиний доказ, який надала сторона обвинувачення, це те, що Замана має закордонний паспорт», - зазначили адвокати.

Сторона захисту запропонувала віддати на тимчасове зберігання закордонний паспорт Замани, аби унеможливити його спробу виїхати за кордон.

Обвинувачення просить обрати для колишнього керівника Генерального штабу Збройних сил генерал-полковника Володимира Замани запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Нагадаємо, 25 лютого правоохоронці затримали колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил України Володимира Заману.

Заману звинуватили у тому, що він здійснив дії по зменшенню майже на 5 тисяч боєздатних частин і військовослужбовців.

Екс-очільник Генштабу ЗСУ Замана не визнає своєї провини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна