Закарпатська облрада показала текст "сепаратистського" звернення до президента (ДОКУМЕНТ)

Закарпатська облрада оприлюднила текст звернення до президента, прем’єр-міністра, Верховної Ради щодо зміни принципів децентралізації щодо Закарпаття
Depo.Влада
5 квітня 2016 23:04
ФОТО: depo.ua

Зокрема у зверненні депутати нагадують про результати Закарпатського обласного референдуму 1 грудня 1991 року на якому 546 450 виборців Закарпатської області, або 78,6%, віддали свої голоси "за" проголошення Закарпатської області України спеціальною самоврядною територією, як суб’єкта в складі незалежної України, передає depo.ua.

"Ще 24 січня 1992 року Закарпатська обласна рада своїм рішенням затвердила і прийняла звернення до Верховної Ради України "Про внесення змін і доповнень до Конституції України", у якому в порядку законодавчої ініціативи звернулась до Верховної Ради України щодо внесення змін та доповнень до Конституції України. Зокрема, ч. 1 ст. 77 пропонувалося доповнити словами: "В Україні є спеціальна самоврядна адміністративна територія Закарпаття". Також пропонувалося доповнити Конституцію України ст. 75-2: "Спеціальна самоврядна адміністративна територія Закарпаття є складовою частиною України і самостійно вирішує питання, віднесені до її відання".

Сьогодні громада краю продовжує сподіватися на внесення якісних, глибинних та системних змін до Основного Закону України та інших законів, які мають сприяти досягненню визначеної у чинній Конституції України мети, пов’язаної, зокрема, з прагненням розвивати і зміцнювати незалежну, демократичну, соціальну та правову державу", - йдеться у зверненні.

Закарпатська облрада просить невідкладно внести зміни до Конституції України та законів України з метою відходу від централізованої моделі управління та забезпечення широких повноважень місцевого самоврядування.

"Стратегією сталого розвитку "Україна – 2020", яка схвалена Указом Президента України від 12 січня 2015 року №5, передбачено реалізацію конституційної реформи, у тому числі в частині децентралізації.

Як зазначено у Стратегії, метою політики у сфері децентралізації є відхід від централізованої моделі управління в державі, забезпечення спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні, реалізація у повній мірі положень Європейської хартії місцевого самоврядування, принципів субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування.

З огляду на зазначене, Закарпатська обласна рада просить невідкладно внести зміни до Конституції України та законів України з метою відходу від централізованої моделі управління, забезпечення спроможності та широких повноважень місцевого самоврядування, побудови ефективної системи територіальної організації влади в Україні, реалізації у повній мірі положень Європейської хартії місцевого самоврядування, принципів субсидіарності, повсюдності, фінансової та матеріальної самодостатності місцевого самоврядування", - йдеться у зверненні.

Закарпатська облрада показала текст "сепаратистського" звернення до президента (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Закарпатська облрада показала текст "сепаратистського" звернення до президента (ДОКУМЕНТ) - фото 2

Закарпатська облрада показала текст "сепаратистського" звернення до президента (ДОКУМЕНТ) - фото 3

Нагадаємо, сьогодні, 5 квітня, депутати Закарпатської обласної ради затвердили звернення до президента, прем’єра та спікера парламенту, головною темою якого стало внесення змін до Конституції України та надання широких адміністративних і фінансових повноважень органам місцевого самоврядування. 

Депутат закарпатської облради від "Батьківщини" Андрій Шекета назвав декларативним звернення до керівництва країни щодо автономії регіону та запевнив, що про сепаратизм не йдеться.