Захист Савченко думає подавати скаргу в ЄСПЛ через відмову в суді присяжних

Захист української льотчиці і народного депутата Надії Савченко може подати скаргу в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у зв'язку з рішенням Конституційного суду Російської Федерації про право жінок на суд присяжних
Depo.Влада
25 лютого 2016 11:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив у своєму мікроблозі Twitter адвокат льотчиці Марк Фейгін, передає depo.ua.

"Конституційний суд виніс рішення з приводу підсудності ст. 105 КК суду присяжних. Право на нього жінок відновлено. Однак не для Савченко. Вбачаю підстави для скарги в ЄСПЛ Савченко в зв'язку з рішенням КС. Надії це рішення КС не допоможе, але допоможе іншим жінкам", - зазначив він.

Згідно з рішенням Конституційного суду Росії позбавлення жінок, яких звинувачують у кримінальних злочинах, права на суд присяжних суперечить Конституції. Також суд постановив законодавчим органам внести до Кримінально-процесуального кодексу Росії зміни, що забезпечують жінкам право на суд з участю присяжних. Чинна редакція Кримінально-процесуального кодексу Росії не допускає розгляд справ присяжними, в яких оголошено звинувачення жінкам, тому що кодекс захищає жінок від довічного ув'язнення.

Нагадаємо, що суд над Савченко вже на стадії дебатів. Захист українки вважає, щоСавченко засудять, але її звільнять шляхом політичних переговорів.

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.

Українська льотчиця оголосила чергове голодування 25 грудня, коли ростовський суд залишив її під вартою.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад