Захист Єфремова хоче допитати голову Верховного Суду

Захист у кримінальному провадженні проти екс-нардепа Олександра Єфремова щодо обставин ухвалення Радою так званих "законів 16 січня" має намір викликати до суду в якості свідка Голову Верховного Суду Ярослава Романюка
Depo.Влада
26 листопада 2015 21:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат Єфремова Олександр Мельников, повідомляє depo.ua з посиланням на видання "Закон і бізнес".

"Законодавчий акт ("Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" – один із "диктаторських законів" - ред.) містив статті, спрямовані на посилення гарантій діяльності суддів і був надзвичайно позитивно охарактеризований Головою Верховного Суду Ярославом Романюком 17 січня 2014 року. На брифінгу, спеціально присвяченому вказаному питанню, очільник найвищого судового органу більше 20 хвилин розповідав журналістам про переваги документу та наголошував на необхідності впровадження запропонованих змін. Зокрема, він підкреслив, що вказаний акт абсолютно відповідає європейській та світовій практиці та надзвичайно прихильно сприйнятий судовою спільнотою", - пояснив Мельников.

"Зважаючи на час брифінгу Романюка та час підписання закону про внесення змін до закону про судоустрій, питання хто, або що спонукало президента до його підписання, стає не таким вже й однозначним. У зв’язку із цим, а також беручи до уваги те, що даному факту слідство також не приділило достатньої уваги, я маю намір клопотати перед судом про виклик Голови ВС у засідання та допит його в якості свідка", - додав захисник.

Нагадаємо, 3 листопада стало відомо, що термін перебування під заставою для екс-очільника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова завершився.

Зазначимо, що Єфремов був заарештований за підозрою у сприянні прийняттю "диктаторських законів" від 16 січня 2014 р., а потім вийшов під заставу в 3,7 млн грн. Цю суму за нього вніс екс-віце-прем'єр Борис Колесніков.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада