Адвокат Онищенка й досі "бесідує" з СБУ

Адвокат Андрій Циганков, якого сьогодні вранці з аеропорту "Бориспіль" доправили до СБУ, досі перебуває у приміщенні спецслужби
Depo.Влада
24 жовтня 2016 17:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Національну асоціацію адвокатів України.

"Вранці адвокат Андрій Циганков після прильоту до аеропорту "Бориспіль" був примусово доставлений групою працівників СБУ з аеропорту до Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області. З того часу адвокат перебуває у приміщенні СБУ для участі в процесуальних діях", - йдеться у повідомленні.

В асоціації зазначають, що наразі не відома інформація або документи, які б визначали процесуальний статус Циганкова, хоча статус затриманого має бути підтверджений відповідним протоколом.

"Зараз з Андрієм Циганковим перебуває його адвокат та голова Ради адвокатів м. Києва Петро Рябенко, який відповідно до закону має бути присутнім при проведенні слідчих дій щодо адвоката для забезпечення дотримання професійних прав та гарантій адвокатської діяльності. Захисники не можуть повідомити час завершення допиту та інших слідчих дій", - вказують в асоціації.

У НААУ обіцяють  відстежувати цю ситуацію і повідомлять вище керівництво правоохоронних органів про порушення прав адвоката, який є захисником у резонансних справах.

Нагадаємо, сьогодні колега Циганкова Наталія Пліса повідомила, що його затримала СБУ в аеропорту "Бориспіль". 

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська заявила, що Андрія Циганкова ніхто не затримував, натомість він сам попросив про "бесіду".

За даними ЗМІ, Циганкова підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада