Баррозу: Захід не воюватиме з Росією заради Криму

Світ повинен дотримуватися політики невизнання анексії Криму Росією, і Захід не має наміру здаватися в даному питанні
Depo.Влада
16 вересня 2015 12:08
ФОТО: depo.ua

Про це заявив колишній президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає depo.ua.

"На мою думку, для Криму не буде швидкого вирішення. Що нам треба робити - це дотримуватися принципової позиції, що ми ніколи не визнаємо анексію Криму. Цивілізовані країни світу ніколи не повинні це визнавати, адже це було дуже брутальне порушення міжнародного права і не тільки його. Росія взяла на себе певні зобов'язання після розпаду Радянського Союзу, і взагалі - це порушення балансу, який ми мали в Європі. Отже, ми ніколи не повинні визнавати анексію", - наголосив політик.

Він зазначив, що Захід не піде на військову конфронтацію з Росією заради Криму, але не має наміру здаватися в питанні його повернення Україні.

"Це для нас залишається актуальним - так само, як і наша принципова позиція. Санкції, прийняті через анексію Криму, повинні зберігатися, якщо Росія не повертає півострів. Водночас, нам треба зосередитися на тому, чого ми можемо досягнути - а ми можемо досягнути багато чого. Україна може досягнути багато чого, доводячи таким чином, що вона не failed state, що вона - успішна, демократична, стабільна й процвітаюча", - додав Баррозу.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua