Захарченко вже не хоче й автономії

Глава самопроголошеної сепаратистської "Донецької народної республіки" Олександр Захарченко сказав, що не має наміру будувати стосунки з Києвом за умови, що контрольовані сепаратистами території залишаться частиною України
Depo.Влада
15 травня 2015 16:13
ФОТО: depo.ua
Захарченко вже не хоче й автономії
Захарченко вже не хоче й автономії

Угоди про припинення вогню, досягнуті в лютому в Мінську главами України, Росії, Франції та Німеччини за участю представників "ДНР" і "ЛНР", передбачали, що райони Донецької і Луганської областей, що знаходяться під контролем бунтівників, отримають особливий статус, але збережуться в складі України. Під документом поставив свій підпис у тому числі й Олександр Захарченко, нагадує depo.ua з посиланням на ВВС.

Однак, виступаючи в п'ятницю на прес-конференції в Донецьку, Захарченко заявив, що, з його точки зору, підконтрольні "ДНР" райони повинні розглядатися як самостійна держава.

"Ми не автономія, ми не федерація, ми окрема держава ДНР. Ні в якому разі ми не побудуємо відносини з Києвом так, ніби ми є частиною України. Якщо є найменший шанс вирішити питання мирним шляхом, його не можна упустити", - заявив Захарченко.

У четвер президент України Петро Порошенко назвав Мінські домовленості "псевдоперемир'ям", але запевнив, що Київ не має наміру відновлювати бойові дії в Донбасі, оскільки врегулювати конфлікт за допомогою сили неможливо.