За звільнення Кацуби в Раді вже зібрали кілька десятків підписів

У парламенті розпочався збір підписів депутатів за передачу на поруки колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацуби у справі олігарха-втікача Сергія Курченка
Depo.Влада
24 червня 2016 20:24
ФОТО: depo.ua

Цю інформацію підтвердив народний депутат Антон Кіссе ("Відродження"), передає depo.ua з посиланням на "Страну".

Він зазначив, що збір підписів ведеться серед усіх депутатів парламенту, а не тільки в депутатській групі "Відродження", в яку входить батько Олександра Кацуби Володимир. При цьому Кіссе важко сказати, яка кількість парламентаріїв вже підписала звернення про передачу на поруки Кацуби.

Джерело у "Відродженні" говорить, що зібрали вже кілька десятків підписів. При цьому, за його словами, обстановка загострюється. Олігарх Ігор Коломойський, під чиїм патронатом знаходиться "Відродження", сприйняв арешт Кацуби як порушення домовленостей з президентом, який нібито обіцяв не чіпати людей олігарха.

"Назріває серйозний конфлікт Коломойського і Порошенка, - говорить джерело. - Можуть бути підключені і медійні ресурси олігарха. Це продовження ситуації, коли Солом'янський районний суд Києва дав добро на арешт Лазорка (екс-заступника правління "Укрнафти", людина Коломойського, - ред.), і ЗМІ Коломойського розгорнули війну проти сім'ї голови суду. Ходять навіть чутки, що Коломойський зі своєї декларації готовий внести за Кацубу гігантську заставу в 450 мільйонів гривень. Також кажуть, що Кацуба-старший у приватних бесідах вже попередив, що може виступити з трибуни Ради і розповісти, кому він платив гроші за синів".

Нагадаємо, що минулого тижня був затриманий і арештований екс-заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Кацуба, який разом зі своїм старшим братом Сергієм підозрюється у розкраданні державних коштів а інтересах Курченка. Ще раніше затримали іншого соратника Курченка – керівника його компанії "СЄПЕК" Андрія Кошеля.

Вважається, що Кацубу негласно патронував Ігор Коломойський, допомагаючи йому захищатися від численних кримінальних справ. Та арешт екс-заступник голови НАКу став індикатором серйозних проблем у відносинах між олігархом і президентом. Тим більше, що ще раніше компанії, близькі до Коломойського, зробили спробу заблокувати приватизацію Одеського припортового заводу, а також подали позови до держави на мільярди доларів з приводу "Укрнафти". Ситуація навколо останньої компанії взагалі є вкрай вибухонебезпечною.

Так, нещодавно за рахунок неявки представників Коломойського було зірвано засідання наглядової ради "Укрнафти". Причому в цей момент, за даними ЗМІ, олігарх разом з екс-премьєром Арсенієм Яценюком приїхав в офіс до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Останній, за даними журналістів, зараз виступає посередником між Коломойським і президентом щодо вирішення проблем у їхніх відносинах.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада