За три роки в Україні з'явилися півтори сотні партій

Головна проблема цього процесу – зростання кількості "технічних" партструктур
Depo.Влада
3 жовтня 2016 20:37
ФОТО: depo.ua

Упродовж останніх трьох років в Україні створено понад півтори сотні політичних партій. Причому, значна частина цих проектів мають штучний характер і створені з метою подальшого продажу статутних документів. Про це заявляють у Комітеті виборців України (КВУ) і закликають "зупинити потік штучних партій", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода"

"За останні три роки в Україні було створено, фактично, половину від усіх існуючих політичних партій", - розповів голова КВУ Олексій Кошель. "І цьому є певне пояснення. І після революційних подій 2004-2005 років ми спостерігали сплеск створення політичних партій. І після Майдану також активізується громадянське суспільство – і спостерігається сплеск партбудівництва".

За словами Кошеля, в цьому немає нічого поганого. "Але ми фіксуємо зростання великої кількості технічних партій – тобто, партій, які реєструються з метою продажу пакету статутних документів або для торгівлі посадами членів дільничних виборчих комісій. Така технологія дуже часто має місце на виборах. Свідоцтво про реєстрацію, статут, печатка – продаж цих документів перетворився на своєрідний бізнес", - розповів голова КВУ.

Нагадаємо, що на Закарпатті депутати облради залишають партію Балоги.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада