За скільки Тимошенко купила конституційний план Медведчука

Тимошенко почала підготовку до позачергових виборів, використовуючи фішку кума Путіна
Depo.Влада
12 лютого 2016 15:10
ФОТО: depo.ua
За скільки Тимошенко купила конституційний план Медведчука
За скільки Тимошенко купила конституційний план Медведчука

Сьогодні Юлія Тимошенко, з Валентином Наливайченком на підтанцьовках, влаштувала чергове шоу на кшталт "Як нам врятувати Україну та не змарнувати наданий Майданом шанс".

У промові обох політиків (тут треба зауважити, що Наливайченко прогнозовано цілковито загубився на тлі більш харизматичної Юлії Володимирівни) серед красномовної демагогії про єдність, відданість ідеям Майдану, патріотизм та ракову пухлину корупції досить виразно виокремлювалася одна генеральна думка – всі проблеми нинішньої України можливо вирішити за допомогою нової Конституції, яку необхідно прийняти на референдумі; та дві менш генеральні: уряд Арсенія Яценюка потрібно негайно відправити у відставку, та країні потрібно не боятися дострокових парламентських виборів.

Загальний сенс тимошенківсько-наливайченівського шоу зрозуміти не важко. Український політикум добряче лихоманить, уряд, що остаточно втратив довіру населення, тримається у кріслах лише тому, що альтернативи Яценюку поки не видно, та й хаос дострокових виборів – не найкраща альтернатива не найуспішнішому уряду. Але всі розуміють, що раніше чи пізніше і уряд буде відправлений у відставку, і дострокових виборів швидше за все не уникнути. Справи ж Юлії Володимирівни останнім часом не надто райдужні. На тлі урядових скандалів та складних стосунків Яценюка, Порошенка, Саакашвілі, Абромавичуса та інших Тимошенко виглядає тьмяно і про неї поступово забувають. Тим часом до майбутніх виборів уже активно готується Саакашвілі зі своїми антикорупційними форумами. То ж Юлії Володимирівні потрібно щонайменше не відставати та голосно пропонувати суспільству свої рецепти процвітання. Але проблема в тому, що актуальна антикорупційна тема уже "забита" Саакашвілі, то ж Тимошенко була потрібна своя нова фішка. Тим більше що попередня головна тема "Батьківщини" – комунальні тарифи - з наближенням весни себе вичерпує.

За скільки Тимошенко купила конституційний план Медведчука - фото 1

Здається, що Юлія Володимирівна вирішила не надто ламати голову, а запозичила свою нову фішку про Конституцію на референдумі у одіозного Віктора Медведчука ("Страной управляешь ты!"), з яким, як неодноразово писали ЗМІ, Тимошенко має певні стосунки з часів "ширки". Так само в свій час з ідеєю всеукраїнського референдуму носилися комуністи Симоненка. І теж за підтримки Медведчука.

Попри те, що ця ідея не нова, вона, м'яко кажучи, абсурдна. На стільки, що навіть пояснювати, чому так нікому не треба. Достатньо лише уявити, що здатний освятити референдумом наш політично грамотний народ. Так само вражає своєю наївністю і теза Тимошенко про те, що всі українські проблеми, як то продажність судів, корупція в вищих ешелонах влади тощо, зникнуть після прийняття "правильної Конституції".

Так само вуха Медведчука можна помітити і в озвученій Тимошенко/Наливайченком тезі про небезпечність "особливого статусу". Мовляв, "усі регіони мають отримати рівні умови, однакову фінансову незалежність". Ця децентралізація дещо скидається на медведчуківські акції щодо розширення "соціально-економічноїнезалежності" окремих регіонів, від яких тхне прихованим сепаратизмом.

Щодо двох інших тез Тимошенко щодо відставки уряду Яценюка та позачергових парламентських виборів, то тут Юлія Володимирівна рухається в загальному тренді "напівопозиційних" парламентських фракцій. Прагнення зібрати побільше вістів на дострокових виборах, зігравши на загальному розчаруванні у чинній владі та відсутності реформ, зрозуміле та не позбавлене певної логіки. Але в той же час, від голосного промовляння вимог в цьому питанні нічого не зміниться. Власне, значно ефективніше для "Батьківщини" було б офіційно вийти коаліції. Про що Тимошенко ані пари з вуст. Та й нещодавнє голосування великої частини фракції за бюджет від Яценюка якось не дуже кореспондується з сьогоднішніми словами про необхідність негайної відставки уряду.

Отже маємо в сухому залишку велике бажання Тимошенко не відстати від конкурентів в перегонах на виборах, яких ще нема, за для чого Юлія Володимирівна не гребує використовувати наробки відвертих агентів Кремля - медведчуківців та комуністів. Кремлю ж пожвавлення лідера "Батьківщини" також на руку, хоча б тим, що Юлія Володимирівна додає і свій скромний внесок у розхитування внутрішньополітичної ситуації в країні.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада