За "секретні" $1,5 млрд Януковича візьметься ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву Центру протидії корупції щодо засекречення вироку, яким було конфісковано $1,5 млрд екс-президента Віктора Януковича та його оточення

Про це повідомила виконавчий директор ЦПК Дар'я Каленюк, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду" .

"Ми вважаємо незаконними засекречення всього тексту вироку суду та вимагаємо ці рішення скасувати, а сам вирок оприлюднити у Єдиному реєстрі судових рішень, як того вимагає закон", – заявила Каленюк.

Активісти вважають, що вирок засекретили, "щоб приховати, як вкрали ці 1,5 млрд доларів за часів Януковича і хто з нинішніх та екс-високопосадовців був співучасником цього злочину".

У ЦПК наголошують, що в українських судах були змушені відмовитися від позову до генпрокурора Юрій Луценка, а за позовом до прокурора Костянтина Кулика, який засекретив вирок, провадження не відкрили.

Українські судді наполягали, що ЦПК не є стороною у кримінальному провадженні.

Не погодившись із такими висновками, активісти звернулись до ЄСПЛ.

"Ми сподіваємось, що розгляд справи у Європейському суді з прав людини дозволить розкрити таємницю про те, хто з угруповання Януковича організував та здійснив крадіжку 1,5 млрд доларів, конфіскованих Луценком", – зазначає директорка ЦПК.

Водночас, як повідомляє "Судовий репортер", Національне антикорупційне бюро через засекречення вироку завело справу проти Генпрокуратури. Провадження зареєстровано 18 вересня 2018 року за зловживання владою. Справу порушили за ухвалою суду: поскаржилась одна з фірм, з якої стягнули кошти.

Нагадаємо, 10 січня видання Al Jazeera опублікувало розслідування, в якому стверджує, що до виведення Януковичем 1,5 млрд доларів причетна компанія екс-глави НБУ Валерії Гонтарєвої. На підтвердження видання опублікувало рішення Краматорського суду про спецконфіскацію коштів Януковича.

11 січня у ГПУ пояснили, що рішення про засекречення вироку Краматорського районного суду про спецконфіскацію $1,5 млрд Віктора Януковича прийняли в інтересах слідства.

У свою чергу в ГПУ не коментують діяльність Інвестиційної компанії ICU, якою за часів президентства Віктора Януковича керувала Валерія Гонтареві, у зв'язку із скандалом про ймовірну її допомогу у виведенні вкрадених колишнім режимом $1,5 млрд.

За інформацією ЗМІ, "Ощадбанк" надав НАБУ частину документів у рамках розслідування кримінального провадження про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів, арештованих на рахунка екс-президента Віктора Януковича і його оточення.

Як відомо, у квітні 2017 року суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича. Військова прокуратура засекретила рішення Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію коштів Януковича.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme