За "російською трубою" спостерігатиме Німеччина, яку контролюватиме Єврокомісія

Спостерігати за дотриманням правил ЄС щодо "Північного потоку-2" буде Німеччина під контролем Європейської комісії

Про це заявив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, інформує Depo.ua з посиланням на 112.

"Той компроміс, який ми маємо зараз, каже, що спостерігати за дотриманням європейських правил щодо "Північного потоку-2" буде Німеччина, але під контролем Європейської комісії. Це, в принципі, компроміс, який би я назвав, як кажуть "зберегти обличчя", але я не можу так сказати по відношенню до наших друзів. Але тим не менш змістовно ніякого компромісу немає. Ми і всі наші друзі над цим дуже довго працювали", - заявив Клімкін.

Клімкін прокоментував поправки до європейської газової директиви, що стосуються проекту газопроводу "Північний потік-2". За його словами тепер Росії маніпулювати цим газопроводом буде важче.

"Для нас важливі європейські правила. Чому? Якщо б їх не було - це була б "сіра зона", це зона для маніпуляції "Газпрому" і Росії. А зараз все відбуватиметься прозоро і згідно з європейськими правилами. І в цьому, я вважаю, дуже класне досягнення. Тобто тепер маніпулювати цим газопроводом буде я б не сказав, що абсолютно неможливо, але набагато складніше. Тепер необхідно просто реалізувати це рішення, коли воно вступить в силу. Я, наприклад, не залишаю спроб зробити, щоб взагалі ніякого потоку не було, і вважаю, що на це поки що непогані шанси. Але навіть якщо він відбудеться, під європейським правилам російські маніпуляції будуть неможливі за визначенням", - зазначив дипломат.

Нагадаємо, у Німеччині вже не виключають правових змін щодо "Північного потоку-2".

5 лютого Комітет у міжнародних справах Європейського парламенту схвалив резолюцію, в якій парламентарі закликають до вибіркової взаємодії з Росією, підтримки санкцій проти Росії та скасування будівництва "Північного потоку-2".

Франція підтримує зміну законодавства Європейського Союзу, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

В європейських країнах зростає занепокоєння через зростання потреби в газі, яку може задовольнити Росія, зробивши Євросоюз більш залежним.

Довідка: Будівництво першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершать у листопаді, другої – в грудні 2019-го року.

17 січня посол США в Берліні Річард Гренелл дав зрозуміти, що конгрес США навесні 2019-го року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

22 січня міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Німеччина готова піти назустріч США щодо "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme