За рік зі складів митників вилучили конфіскату на майже 187 млн грн: Подробиці

За 2020 рік державні виконавці вилучили зі складів митних органів конфіскованого майна на майже 187 мільйонів гривень

За рік зі складів митників вилучили конф…
Фото: Прес-служба ДПСУ

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Державної митної служби (ДМС) України у Telegram.

Уточнюється, що станом на 1 січня 2021 року залишки конфіскованого майна, що продовжують зберігатися на складах митниць, складають 179,6 млн грн.

  • При цьому найбільші залишки конфіскованого майна обліковують:

  • Волинська митниця (40,0 млн грн);

  • Галицька митниця Держмитслужби (36,3 млн грн);

  • Київська митниця (23,0 млн грн);

  • Буковинській митниці (21,9 млн грн);

  • Закарпатська митниця (21,7 млн грн).

При цьому основну питому вагу вартості конфіскованих товарів, що продовжують зберігатися на складах митниць, складають транспортні засоби (46,9 млн грн або 26 % від загальної кількості).

Зазначається також, що за 2020 рік від органів державної виконавчої служби надійшла інформація про перерахування до Держбюджету коштів від реалізації майна, конфіскованого за матеріалами митниць, на загальну суму 11,7 млн грн, з них – 0,5 млн грн – від стягнення вартості конфіскованого майна, яке митницями фактично не вилучалося.

Також 2,9 млн грн було перераховано до Держбюджету від реалізації майна, що на інших законних підставах перейшло у власність держави (за аналогічний період минулого року – 2,3 млн грн).

Повідомляється, що станом на 1 січня 2020 до Держбюджету зараховано валюти, що перейшла у власність держави, на суму 13,5 млн грн.

Крім того, до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України було зараховано цінностей на суму 4,3 млн грн.

У ДМС нагадали також, що певна частина конфіскованого майна не може розглядатись як джерело надходження коштів до бюджету, оскільки чинним законодавством встановлено інші шляхи поводження з ним (знищення, безоплатна передача тощо).

Це, зокрема:

  • Майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації).

  • Алкогольні напої та тютюнові вироби, наркотичні засоби та психотропні речовини підлягають знищенню.

  • Культурні цінності передаються для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів.

  • Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації передаються Службі безпеки України для знищення або використання в інтересах державної безпеки.

  • Військова зброя та боєприпаси до неї, військова техніка, а також товари військового призначення та подвійного використання передаються Міноборони, МВС, Національній поліції, Державній прикордонній службі або СБУ.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів пояснив, чому так важко знайти менеджерів на митницю.

Повідомлялося також, що за рік Держмитслужба виявила порушень митних правил на 2,6 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme