За рік в українських корупціонерів конфіскували лише $5 тисяч (ДОКУМЕНТ)

Упродовж 2018 року за рішенням суду у корупціонерів до бюджету конфіскували 140,6 тисяч гривень, що за курсом Національного банку України на кінець року становить $5010 

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, посилаючись на лист Державної казначейської служби, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Дані кошти отримані за бюджетною статтею, яка включає і конфісковані напряму кошти, і кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупції.

Загалом до кінця року уряд планував повернути до бюджету 4,7 мільярда гривень, конфіскованих судами саме у корупціонерів. Ці кошти впродовж минулого року мали бути витрачені на децентралізацію, ремонт доріг та створення єдиної системи авіаційної безпеки.

"Дана стаття конфіскації статків у корупціонерів з 2015 року окремо вносилася в бюджет, щоб суспільство могло проконтролювати ефективність повернення коштів Януковича. В бюджеті на 2019 рік така стаття зникла. Це зроблено умисно, щоб перед виборами не можна було порахувати, скільки реально відібрали у екс-президента", – пояснює Канєвський.

Разом із тим, за інші злочини, які не пов'язані з корупцією, за рік конфіскували більше 78 мільйонів гривень. Зокрема, від реалізації конфіскованого майна за матеріалами митних органів надійшло 13 мільйонів гривень, від реалізації конфіскованого майна за матеріалами усіх інших правоохоронних органів – 3,8 мільйонів гривень.

Національної та іноземної валюти за матеріалами митних органів конфіскували майже на 37,6 мільйонів гривень, а за матеріалами правоохоронних органів – 23,6 мільйона гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна