Гройсмана просять скасувати результати голосування за закон про валютні кредити

Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко просить голову парламенту Володимира Гройсмана не направляти законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів на підпис президентові
Depo.Влада
3 липня 2015 09:59
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці "Фейсбук", передає depo.ua.

"Після нерезультативного голосування зазначеного законопроекту в третьому читанні та в цілому, яке набрало 225 голосів, не було здійснено процедуру повернення до розгляду раніше відхиленого законопроекту.

Відтак, голосування, яке набрало 229 голосів, не можна вважати таким, яке було проголосовано за законопроект в цілому", - стверджує депутат.

Раніше про намір відкликати свій голос за суперечливий законопроект на своїх сторінках у Facebook заявили щонайменше три депутати Верховної Ради - Альона Шкрум, Ігор Луценко, Олександр Черненко, а Володимир Парасюк попросив вибачення за свій вибір у тих, хто виступав проти реструктуризації валютних кредитів.

Нагадаємо, Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написала міністр фінансів України Наталія Яресько.

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.