За призначенням Тупицького на посаду голови КСУ можуть стояти Богдан і Портнов, – журналіст

Олександр Тупицький був призначений на посаду голови Конституційного суду України у вересні 2019 року за протекції Андрія Богдана, який був керівником Офісу президента, та екс-заступника керівника Адміністрації Януковича Андрія Портнова
 

За призначенням Тупицького на посаду гол…
Фото: Сайт КСУ

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний редактор "Цензор.нет" Юрій Бутусов з посиланням на джерела в НАБУ, передає Depo.ua.

"Національне антикорупційне бюро серед записів в кабінеті голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка виявило записи розмов Вовка з колишнім главою Офісу президента Андрієм Богданом і з неофіційним "куратором" судової системи при Офісі президента Андрієм Портновим про призначення головою Конституційного суду Олександра Тупицького. Або це якісь вкрай схожі на них голоси", – написав журналіст.

Він зазначає, що на записах, які є частиною кримінальної справи про захоплення влади суддями ОАСК, голоси Вовка, Богдана і Портнова обговорюють призначення Тупицького головою суду, а також завдання, які він повинен виконати після призначення.

"Ці записи необхідно опублікувати, щоб суспільство могло їм дати оцінку напередодні доленосних рішень по КСУ", - вважає Бутусов.

Він нагадав, що Олександр Тупицький був обраний главою Конституційного суду у вересні 2019 го року, а суддею КСУ його призначили у 2013-му, коли Портнов був заступником голови Адміністрації президента Януковича.

"У зв'язку з міжнародним резонансом, пов'язаних з діями Тупицького і заявою секретаря РНБО Олексія Данилова, що в діях КСУ є російський слід і зовнішній тиск, пропоную президенту України і Верховній Раді вимагати негайного розслідування всіх матеріалів НАБУ, які стосуються порядку призначення Тупицького главою КСУ, і розгляду питання про відповідальність фігурантів записів", – наголошує Бутусов.

Журналіст припускає, що рішення Конституційного суду могли бути спровоковані впливом на Тупицького низки високопосадовців і політиків.

Нагадаємо, журналісти виявили у голови КСУ незадекларовану земельну ділянку в Криму, куплену вже у часи окупації. 

Додамо також, що у серпні ДБР повідомили про те, що корупціонер Артем Ситник, який очолював НАБУ, продав у Севастополі земельну ділянку за $40 тис., оформивши угоду за окупаційними законами.

Довідка: 27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, де йдеться про недостовірність у декларуванні. 29 жовтня президент подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. 31 жовтня Венеціанська комісія та Група держав проти корупції (GRECO) висловились проти звільнення суддів КСУ.

Читайте також: Розгін суддів КСУ: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme