За п'ять років товарообіг між Україною та Ізраїлем досягне $1 млрд, – посол

Упродовж наступних п'яти років товарообіг між Україною та Ізраїлем збільшиться на 15% і досягне близько мільярда доларів

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон в інтерв'ю "Укрінформу", передає Depo.ua.

Так він прокоментував підписану 21 січня 2019 року Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

За словами посла, згідно з експертними дослідженнями, впродовж наступних п'яти років сторони збільшать обсяг торгівлі на 15%.

"Це означає, що ми матимемо товарообіг близько мільярда доларів між Україною та Ізраїлем", - сказав дипломат.

Ліон зазначив, що "основним напрямом збуту для України залишатиметься сільське господарство, бо 63% українського експорту до Ізраїлю – це товари сільськогосподарського призначення. Це дуже важливо для нас – мати саме такий імпорт із України".

Окрім того, зазначив посол, "важливим елементом цієї угоди є збільшення експорту з України саме в цій галузі. Наприклад, якщо взяти соняшник, що використовується для виготовлення олії, то його експорт до нас, до Ізраїлю допоможе зменшити вартість життя, тому що чим більше соняшників прибуде, тим нижчою буде ціна на олію, і тим більше у людей залишиться грошей. Водночас для України, якщо узяти фрукти та овочі, що експортуються із Ізраїлю, та створити конкурентну атмосферу з іншими країнами, зменшивши ціни (бо ж товари надходитимуть без податку або ж по дешевшій ціні), з'явиться конкуренція. І врешті-решт, зміни відчуватимуться не тільки на макроекономічному рівні – це й так зрозуміло, адже іноземна валюта наповнюватиме економіку обох держав, – звичайні громадяни також відчують ці якісні зміни, адже зменшиться ціна на товари".

"Попри те, що ми є країною, яка може вирощувати усе сама, наша територія настільки мала, що ми не в змозі дати ізраїльському населенню те, чого воно потребує. Якщо ми маємо дружню країну, яка готова дати нам пшеницю, що потрібна нам, кукурудзу, якої ми конче потребуємо, надати нут, який нам треба... Ви ж знаєте, хумус – це те, що ми любимо в Ізраїлі. Тож якщо ми отримуватимемо нут з України, це допоможе Ізраїлю, і це те, у чому ми зацікавлені. З іншого боку, ми зацікавлені у тому, щоб допомогти Україні виробляти більше. Коли ізраїльські аграрні технології прийдуть до України, ви зможете збільшити об'єм виробництва на меншій ділянці землі", - зауважив посол Ізраїлю в Україні.

Нагадаємо, 21 листопада 2018 року Кабінет міністрів України схвалив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

За підрахунками Мінекономрозвитку, у результаті дії угоди вже в найближчій перспективі збільшиться український експорт до Ізраїлю, а також покращиться сальдо торгівлі України з Ізраїлем.

Довідка: Дія Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем не буде поширюватися на території тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Росії Криму, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей до повного відновлення конституційного ладу держави Україна на них.

Відповідно до Експортної стратегії України, зокрема Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на 2017-2021 роки, Ізраїль входить до ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції, а також є одним з головних торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу.

Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв'язку, медицини, енергоефективності та екології.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme