За Майдан будуть звільнені лише вісім суддів

Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції рекомендувала Вищій раді юстиції (ВРЮ) звільнити 8 суддів за рішення щодо учасників Євромайдану
Depo.Влада
13 листопада 2014 16:32
ФОТО: depo.ua
За Майдан будуть звільнені лише вісім суддів
За Майдан будуть звільнені лише вісім суддів

Про це заявив глава комісії Володимир Мойсик, передає «Апостроф», передає ДеПо.

«Комісія існує вже півроку. 3 липня відбулося перше засідання, і з цього дня ми приймаємо скарги на суддів. Закон відводить на це півроку, тобто заяви від громадян і юридичних осіб ми будемо приймати ще до 12 грудня. На сьогоднішній день в комісію надійшло десь 1300-1400 заяв, але тільки 88 з них підпадає під нашу юрисдикцію», - повідомив він.

«За результатами розглянутих заяв ми передали до Вищої ради юстиції (ВРЮ) матеріали щодо восьми суддів. Відносно двох суддів звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) для прийняття рішення про дисциплінарне стягнення», - заявив Мойсик.

При цьому Мойсик заявив, що закон про люстрацію суперечить Конституції.

«Навіть закон про відновлення довіри до судової системи не повністю відповідає Конституції, а закон про люстрацію в багатьох моментах їй суперечить. Потрібно йти шляхом очищення влади, але не всупереч Конституції», - сказав він. За словами Мойсика, в закон потрібно вносити зміни.

Як повідомляв ДеПо, вчора президент України Петро Порошенко провів нараду з силовиками, в ході якої висунув вимогу зробити повний звіт за фактом розслідування подій в центрі Києва взимку 2014 року.