За кордоном у чиновників Януковича заморожено $250 млн, - ГПУ

ГПУ повідомила, що за кордоном за наслідками санкцій заблоковано коштів та активів чиновників часів президентства Віктора Януковича на суму $247,5 млн
Depo.Влада
23 листопада 2015 13:21
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит УНН, передає depo.ua.

Як повідомляється, всього встановлено й заблоковано закордонні активи та грошові кошти колишніх високопосадовців на суму понад 104 млн доларів, 122 млн швейцарських франків, 22 млн євро.

Зокрема, заблоковані кошти екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова у Ліхтенштейні на суму 0,5 млн доларів, колишнього нардепа Юрія Іванющенка - 258 тис. доларів на Кіпрі, 30,82 млн доларів, 1,8 млн швейцарських франків у Латвії, 72 млн швейцарських франків у Швейцарії.

"У Ліхтенштейні заблоковано 26,5 млн доларів коштів екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. У колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва заблоковано кошти у Австрії - 315 тис. євро і 9 тис. доларів і Швейцарії - 13 млн швейцарських франків. У Сергія Клюєва - в Австрії - 461 тис. євро, Швейцарії - 13 млн швейцарських франків, Великобританії - 675 тис. євро", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, повідомляється, що у бізнесмена Сергія Курченка у Латвії заблоковано 1,5 тис. доларів, на Кіпрі - 40 тис. доларів і 775 євро, у Швейцарії - 0,2 млн швейцарських франків, у Австрії - активи на суму 235 тис. євро.

Також зазначається, що у сина екс-президента Віктора Януковича Олександра заблоковано активи компанії "Мако" у сумі обсягом 2,5 млн швейцарських франків тощо.

Повідомляється, що ГПУ зазначила, що під час слідства вживаються передбачені законодавством заходи з метою арешту коштів інших високопосадовців, також триває робота із залученням міжнародних організацій щодо відшкодування та блокування їхніх активів.

Нагадаємо, раніше заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що Європейський Союз з початку 2016 року може почати поступове зняття санкцій із соратників екс-президента України Віктора Януковича.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада