За контрабанду бурштину затримано вже трьох чиновників, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко повідомив, що за контрабанду бурштину затримані троє чиновників
Depo.Влада
3 липня 2015 19:14
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив президент України Петро Порошенко, передає depo.ua

"Вже затримано трьох чиновників, які задіяні в контрабанді бурштину. Кадрові зміни будуть проводитися щодня як щеплення проти контрабанди", - повідомив Порошенко.

Нагадаємо, що Порошенко дав силовикам два тижні на припинення контрабанди бурштину.

Як відомо, видобуток бурштину залишиться одним з найкорумпованіших видів видобутку в Україні. Так звана "бурштинова мафія" створила цілу систему з чиновників, правоохоронців і кримінальних авторитетів, що прикривають цей бізнес. Зокрема, 10 травня 2014 року на Рівненщині бойовики з вогнепальною і травматичною зброєю обстріляли місцевих жителів, які видобували бурштин. А нещодавно активісти показали одне  з найбільших місць по нелегальному видобутку бурштину на Поліссі, яке перетворилося на "місячну поверхню"

У квітні Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект "Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах і проявах, які не мають промислового значення".

Нагадаємо, що міністерство екології та природних ресурсів розробляє законопроект, який дозволить легалізувати незаконний видобуток бурштину місцевим населенням.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко вимагає від силовиків припинити "фестиваль контрабанди" на західному кордоні України.

Чиатайте також: Вадим Денисенко: Закон про бурштин - "фількіна грамота". Ніхто й без нього не заважає владі припинити незаконний видобуток