За допомогою вибуху під Радою влада намагалася позбутися "Свободи", - Золотарьов

Провладні політичні сили намагалися використати вибух під Радою, щоб позбутися опонентів
Depo.Влада
31 серпня 2016 11:01
ФОТО: depo.ua

Про це заявив політолог Андрій Золотарьов, аналізуючи події, що сталися під час акції протесту проти змін до Конституції 31 серпня 2015 року, пише "Главком".

"Свободи" намагалися позбутися. Вона стала дуже незручною "владному кооперативу" у вигляді Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту" іще 2014 року. "Свобода" була головною радикальною силою під час Майдану. Але згодом фактично втратила цей статус з появою "Правого сектора", незважаючи на те, що партія зазнала найбільших втрат під час розстрілу Небесної сотні, чимало партійців пішли в АТО. У 2015 році "Свобода" пробувала повернутися до вищої ліги української політики, радикально діяла під стінами Верховної Ради. Через це були спроби дискредитувати політичну силу, поклавши на неї відповідальність за смерть нацгвардійців, як це заявляли представники влади", - вважає експерт.

Андрій Золотарьов зазначає, що наразі не варто очікувати від правоохоронних органів об’єктивного розслідування справи.

"Це той випадок, коли правда дуже незручна, в першу чергу владі", - підкреслює політолог.

Як повідомлялося, 31 серпня 2015 року Верховна Рада розглядала зміни до Конституції України, які надавали особливий статус окремим районам Донбасу. Через це парламент пікетували політичні сили, серед яких була й "Свобода". Під час сутичок, які виникли між пікетувальниками та Нацгвардією, що охороняла будівлю ВР, в рядах правоохоронців пролунав вибух, через який четверо нацгвардійців загинула та понад 100 осіб звернулися за медичною допомогою.

У зв’язку з цими подіями було затримано понад 30 людей. Тоді ж міністр МВС Арсен Аваков та тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк поклали провину за трагедію на ВО "Свобода". 

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада