За добу до "гетто": кримські татари прийшли підтримати телеканал ATR

Сьогодні близько сотні кримських татар прийшли в приміщення телеканалу ATR в Сімферополі, щоб підтримати редакцію, де сьогодні проводять день відкритих дверей. Вони вважають, що з припиненням мовлення ATR кримськотатарська спільнота виявиться в інформаційному гетто
Depo.Влада
31 березня 2015 16:34
ФОТО: depo.ua

Люди з кримськотатарськими прапорами прийшли, "щоб просто бути поруч", повідомляють "Крим. Реалії".

На ATR відбувається прес-конференція, присвячена можливому витісненню телеканалу з ефіру. Перед в'їздом на територію чергує машина поліції.

З 1 квітня ATR може припинити мовлення. Це відбудеться в тому разі, якщо телеканалу не вдасться до кінця поточного місяця зареєструватися як ЗМІ згідно з російським законодавством.

Телекомпанія кілька разів подавала документи в Роскомнагляд, але їх повертали назад з різних причин. Аналогічні труднощі мають інші ЗМІ, що входять до медіахолдингу ATR - дитячий кримськотатарський телеканал Lale, FM-радіостанції "Мейдан" і "Лідер", а також інтернет-видання "15 минут".

За словами гендиректора каналу Ельдари Іслямової - Роскомнадагляд кожен раз "забраковує" заяву з надуманих підстав.

"Один раз це було пов'язано з тим, що ми сплатили держмито не на ті рахунки. Нібито інформацію на сайті вони вчасно не оновили, тому ми заплатили за старим. Ми заново оплатили. Потім, нібито, нотаріус не так оформив копії. Завірили ці копії. Потім, нібито, деякі наші ЗМІ, наприклад, такі як "Мейдан", повторюють назви інших ЗМІ. Ми довели, що це не так - у них "Майдан", а у нас "Мейдан". Останній раз нам прийшла інформація, що нібито ті дані, які містяться в установчих документах, у заяві не відповідають інформації, яка є в Держреєстрі. Довели, що відповідає", - розповіла Іслямова.

За її словами, на місцеву владу в холдингу майже не залишається жодної надії.

А журналіст і член ради кримських татар у Москві Айдер Муждабаєв вважає, що з припиненням мовлення ATR кримськотатарська спільнота виявиться загнаною у інформаційне гетто:

"Мені здається, формальна причина закриття каналу не має ніякого значення. Мають значення якісь інші причини, які не мають стосунку ні до закону, ні до ліцензування", - говорить він.

Як повідомляв depo.ua, 19 березня голова окупаційного кримського уряду Сергій Аксьонов заявив, що єдиний кримськотатарський телеканал АТR не може працювати на півострові, тому що "дає надію на повернення Криму в Україну".