За чотири роки режим Януковича вивів із України до $30 мільярдів, - Петренко

За неповні чотири роки режим екс-президента Януковича вкрав з державного бюджету та вивів із країни від 20 до 30 мільярдів доларів
Depo.Влада
15 вересня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, презентуючи проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення у дохід держави необгрунтованих активів", передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"За різними оцінками експертів і правоохороних органів, режимом Януковича за неповні чотири роки було виведено з країни і вкрадено з державного бюджету від 20 до 30 мільярдів доларів", – сказав він.

"Це можна побачити як з прямих доказів, так і з тієї ситуації, яка склалася на початок 2014 року, коли діра в бюджеті становила близько 290 мільярдів гривень тих коштів, які обліковувалися на рахунках і місцевих органів влади і на рахунках загального фонду державного бюджету, але їх фактично не було", – уточнив міністр.

За його словами, масштаб корупційних схем з виведення коштів із бюджетного сектору України вражає міжнародних експертів і правоохоронців.

А перед українською правоохоронною системою тепер стоїть завдання повернути до державного бюджету у максимальному обсязі кошти, "які виводилися бандою Януковича".

Петренко наголосив, що ці кошти зараз знаходяться як в українських банках, так і в інших країнах.

Він нагадав, що уряд у 2014 році вже провів арешти понад 1,5 мільярда доларів США на рахунках офшорних компаній, що обліковувалися у державних банках.

Проте, наголосив міністр, через слабкість правоохоронної системи в перші місяці після "Революції гідності" і слабкість судової системи не вдалося отримати за останні два роки тих результатів, яких чекає українське суспільство.

"Станом на сьогодні в Україні немає режиму відповідної спецконфіскації, який би дав можливість оперативно повернути ці кошти (1,5 млрд доларів – ред.) до державного бюджету", – зазначив Петренко.

Він нагадав, що відповідні законопроекти вже 8 разів ставилися на голосування в українському парламенті, проте так і не були ухвалені.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада