З’їзд "УКРОПу": Як Філатов з "укропа" перетворився на господарника

На фоні радикальної риторики "укропівців" позиція новоспеченого мера Дніпропетровську виглядає дуже поміркованою

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
З’їзд "УКРОПу": Як Філатов з "укропа" пе…

Широко анонсований з'їзд "УКРОПу" сенсаціями не порадував. Ні очікуваної зміни лідера, ні якихось гучних заяв та викриттів не відбулося. Корбан, якого останнім часом майже списали, так і залишився головним "укропівцев", а Філатов, який згідно зі статусом автоматично виходить на перші ролі в партії, демострує позицію, скоріше, "недоукропа". Останнім часом Бориса Альбертовича немов підмінили. Особливо добре це стало видно після його перемоги у Дніпропетровську на мерських виборах. Кудись поділася його радикально-агресивна риторика по відношенню до влади.

Втім, доводиться констатувати, що це – чи не єдино-правильне рішення з боку Філатова. Мер, тим паче, такого міста як Дніпропетровськ (адже добре бути патріотом та радикалом у Львові чи Тернополі) має формувати свою позицію відповідно до інтересів його виборців. Як результат, Філатов зіскочив зі "стрибків" на центральну владу, а зосередився на зовсім інших питаннях.

Безумовно, дуже показовим кроком стала заява Філатова про готовність співпрацювати з БПП у Дніпропетровську. Філатов заявляв, що фракція "УКРОП" у міськраді Дніпропетровська буде блокуватися з БПП "Солідарність", і він підтримає кандидатуру Каміля Примакова на посаду секретаря міськради. Це абсолютно суперечить партійному "укропівському" духу, втім абсолютно не заважає робити Філатову так, як він вважає за потрібне.

Останнім часом він також почав з’їзжати з іще однієї улюбленої теми "укропів" - перейменування Дніпропетровську. "Я в жодному разі не заперечую свого голосування за закон про декомунізацію і денацифікацію, закон цей правильний", - наголосив він в одному з інтерв’ю. Але є одне "але". "До Катеринослава ми повернутися не можемо, тому що Катерина була імператрицею, що знищила останні залишки козацької вольниці, української державності… Після здобуття Україною незалежності почали вигадувати штучне ім'я на кшталт Січеслава… Виходить, нам потрібно або продовжувати вельми дивну традицію, вигадуючи місту нове ім'я, або залишатися в матриці Дніпропетровська. Я особисто вважаю, що єдиний прийнятний варіант, який може бути, - це "Дніпро". Все інше не буде сприйнято, це однозначно… Зараз ніхто не асоціює назву міста з Петровським. Це вже злилося у ім'я власне. Тому - будемо думати", - зазначив Філатов. Ще раніше на першій пресовій конференції у якості мера, Філатов зазначив, що перейменування Дніпропетровська тепер належить до компетенції Верховної Ради України. Фактично простежується явне бажання Філатова заговорити цю невигідну тему. І його можна зрозуміти: більшість жителів міста теж не бажають рухати це питання.

На сьогоднішньому з’їзді "БПП", який проходив в Києві, зміна тональності заяв Бориса Філатова була видна неозброєним оком. Допоки прикутий до своєї квартири Геннадій Корбан з екранів віщав про те, що "укроп хочуть посадити, але він все рівно проросте", мер Дніпропетровська явно був націлений на конструктивні тези. Наприклад, саме він повідомив про те, що одним з членів політради партії вирішив стати письменник Василь Шкляр.

Не став він влазити у тему скандалу зі звинуваченнями заступника командира ДУК "Правий сектор" Валентина Манька у викрадені людей на адресу Геннадія Корбана. У відіграші даної історії "першу скрипку" грав нардеп Андрій Денисенко, який продемонстрував фрагменти листування першого заступника голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Кононенко і Валентина Манька, які нібито свідчать про те, що Манько пішов на угоду з правоохоронцями: в обмін на неправдиві свідчення проти Геннадія Корбана з нього нібито пообіцяли зняти звинувачення у злочинах і виключити з міжнародного та всеукраїнського розшуку. Філатов про це не згадав ні слова…

Можна згадати більш-менш акцентовану підтримку Корбана з вуст Філатова, коли його запитали про долю його мажоритарного округу у Дніпропетровську, який він має звільнити в зв’язку з обранням мера. Філатов звинуватив "деяких осіб" у тому, що вони не хочуть, щоб Корбан балотувався у народні депутати. Але алегоричний підхід у відмові від згадок конкретних політсил та гравців, які не хочуть допустити Корбана на вибори, свідчить про те, що Філатов – більше не "укроп". Зараз він – господарник, який явно відходить від політичних ігрищ і переходить у розряд мерів, для яких політичні бійки лише шкодять у роботі і домовленостях з Банковою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme