З'явилось відео першого допиту Савченко в Росії

З'явилось відео першого допиту української льотчиці Надії Савченко в Росії після викрадення бойовиками
Depo.Влада
28 жовтня 2015 22:11
ФОТО: depo.ua

Відео оприлюднено на сайті ТСН, передає depo.ua.

На відео першого допиту Надії Савченко на території Росії зафільмовано обличчя слідчого Маньшина, котрого захист вважає головним фабрикантом справи проти українки. Слідчі дії були проведені через тиждень після викрадення Савченко в готелі у Воронежі 25 червня 2014 року.

"Те, що не потрапляє в кадр – це в сусідній кімнаті цього номеру знаходилися двоє озброєних охоронців. І Надії не тільки не дозволяли виходити з будівлі, а навіть підходити до вікна", - розповів адвокат Ілля Новіков.

У першу годину допиту зрозуміло, що слідчий геть не розуміє, про що питати у Надії. Тож вирішує дізнаватися все з того моменту, який сам вважає початком війни – з подій на Майдані. Пропонує оперувати телевізійними термінами та запитує про "Правий сектор". "Ось ви і оперуйте такими термінами. Для мене це народ України", - відповіла йому Савченко.

Розмова тривала чотири години і не дуже скидалася на допит свідка. Слідчий тиснув, інколи перепитував по кілька разів і наполягав на конкретних іменах і назвах. Зокрема, вимагав інформації про населені пункти, де базувалися міномети та артилерія сил АТО. Українка про це говорити відмовилася. В усіх подробицях Надія погодилася розповісти лише про те, як потрапила у полон.

Вранці 17 червня, дізнавшись, що українські бійці потрапили у засідку, вона взяла чужий автомат і з міста Щастя на Луганщині разом з сестрою Вірою поїхала у бік селища Металіст. Коли почула постріли, залишила сестру і пішки вирушила шукати лінію зіткнення. Спочатку побачила поранених, потім згорілі бойові машини. І врешті натрапила на бойовиків.

"Я не бачила блокпоста. По дорозі я спостерігала тільки спочатку підірвану техніку, потім я побачила уже місце засади, саму засаду, а блокпоста я не бачила. На мене наділи мішок. Скоріше за все, мене везли через блокпост Металіст. Але я вже нічого не бачила", - розповіла Савченко. Російських журналістів, у смерті яких її звинувачують, Надія не лише не бачила, а й почула лише за добу від колег загиблих. Свою причетність до загибелі росіян вона заперечила. Насамкінець слідчий Маньшин дав Надії її мобільний, попросив його увімкнути і на камеру розпитував про кожний контакт у телефоні. У відповідь українка поцікавилася, чи законними є такі вимоги.

Подивитись повне відео багатогодинного допиту Надії Савченко у Воронежі можна за посиланням.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" минулого літа потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Їй загрожує до 25 років ув'язнення

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.