Бійня за пустир на Святошині: До чого тут Кличко

Конфлікти, подібні до святошинських, будуть перманентно виникати на більшості будмайданчиків столиці, поки влада не затвердить Генплан Києва
Depo.Влада
9 вересня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Бійня за пустир на Святошині: До чого тут Кличко
Бійня за пустир на Святошині: До чого тут Кличко

Що таке цивільний корпус "Азов"

Вже декілька днів триває війна за пустир на Святошині,  де "Київміськбуд" розгорнув будівельний майданчик. За словами місцевих жителів, столична влада обіцяла побудувати на цьому місці дитячий садок. Натомість представники "Київміськбуду" запевняють, що мають всі дозвільні документи на будівнивцтво житлового будинку на цьому місці. Вчора незадоволені жителі сусіднього будинку разом з представниками цивільного корпусу "Азов" взяли штурмом огорожену територію будівництва та розтрощили паркан. Охорона під прикриттям поліцейських покинула будмайданчик. А "азовці" відзвітували, що прогнали "тітушок" забудовника.

Втім, ситуація виглядає не так однозначно. Перше, що кидається в око - боротьба розгорнулася за пусте місце. Якщо уважно подивитись на карту, то видно, що посеред промзони самотньо стоїть один-єдиний будинок з власним двором. Поруч на території пустиря знаходиться парковка, яка є фактичним самозахватом з боку жителів сусіднього будинку. Тому мрії про дитсадок, це лише мрії, адже всі прекрасно розуміють, що для одного будинку будувати садок ніхто не буде.

Бійня за пустир на Святошино: До чого тут Кличко - фото 1

По-друге, так звані представники цивільного корпусу "Азов", які приймали участь в штурмі - в переважній більшості 15-17-річні діти, озброєні димовими шашками, фаєрами та петардами. Вони з з-за огорожі вигукують образи поліцейським, а потім на будмайданчику бавляться багатомільйонною технікою - бульдозерами, самоскидами тощо. І все це під постійним наглядом дорослих представників "Азову". Фактично це виглядало, як підготовка загонів. Все працює чітко й структуровано... І це викликає найбільше питань. Адже вчора "азовці" відзвітували про приблизно 30 постраждалих. Тому хотілося б отримати інформацію, скільки років постраждалим. 

І, по-третє, конфлікт, участь в якому взяли не тільки місцеві жителі, але й "тітушки" та в решті-решт представники цивільного корпусу "Азов", виглядає аж занадто штучним та зрежисованим.  

Бійня за пустир на Святошино: До чого тут Кличко - фото 2

Чому попав саме "Київміськбуд"?

Поява представників цивільного корпусу "Азов" на скандальному будмайданчику на Святошинському провулку вийшла абсолютно неочікуваною. Справа не тільки в тому, що "Азов" майже ніколи не світився на забудовах, але й в тому, що лідер "Азову" надреп Андрій Білецький обирався до Верховної Ради на мажоритарному окрузі на Оболоні. За такою логікою "Азов" мав би мітингувати десь біля метро "Героїв Дніпра", де забудовник, порушуючи будь-які будівельні умови, вже зробив діру у стелі метрополітену. Цікаво, що задля цієї акції "азовці" нахабно посунули своїх "колег" по "добробатам" з "Донбасу", які теж активно брали участь у акціях щодо цієї забудови (поговорюють, що теж не просто так).

З чого б це така дивна активність в такому забитому місці, якщо туди особисто приїжджає сам Білецький?

Те, що ціль  цивільного корпусу "Азов" - саме компанія-забудовник, стало зрозуміло, тоді коли наступного ранку молоді хлопці прийшли до центрального офісу "Київміськбуду". Привід - забудова на Святошинському провулку, але істина причина такої різкої реакції з боку "Азову" може бути зовсім іншою. Для цього треба дещо прояснити питання власників та управлінців цієї будівельної компанії.

Справа в тому, що за часів Януковича монопольну владу в "Київміськбуд" попри те, що 80% акцій належить столиці, отримав тодішній голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін. Зокрема, головою правління "Київміськбуду" є Ігор Кушнір, який з 2010 по 2012 рік був заступником міністра оборони. Після обрання мером Віталія Кличка багато хто очікував, що "Київміскбуд" відберуть у "регіоналів", але цього не сталося…

Враховуючи той факт, що "Азов" мало не з самого свого створення орієнтується на голову МВС Арсена Авакова, а конфлікт між ним і Льовочкіним явно не вичерпано, існує серйозна підозра в тому, що історія з "Київміськбудом" - це черговий сигнал Льовочкіну щодо активів "газовиків" в Україні. Фактично це продовження історії з невдало підпаленим "Інтером", яка щоправда, все більше схожа на провокацію самих власників "Інтеру".

Що ж до Нацгвардії, яка розігнала "азовців" з-під офісу "Київміськбуду", то це не більше ніж шоу. Хай там як, але Авакову не солідно напряму "палитися" у всій цій епопеї. Втім, відповідний сигнал про те, що краще поділитися активами по добру по здорову Льовочкін отримав. Можна не сумніватися, що до кінця місяця – а саме тоді очікується екстрадиція Фірташа – на нас чекають нові конфлікти за спадок одного з найбільших українських олігархів. І "Київміськбуд" та "Інтер" - це не єдині активи, за які почнеться бійка.

Уже зараз у "Київміськбуді" показово образилися, заявивши про оголошення безстрокового страйку. Таким чином, вони зупинять всі будівельні майданчики.  

Бійня за пустир на Святошино: До чого тут Кличко - фото 3

А що Кличко?..

Втім, хто б не був правий в цьому скандалі, ненависть до забудовників в Києві зараз зашкалює, і суспільна думка навряд чи буде на їхній стороні. І головним винуватцем цієї ситуації, за великим рахунком, є сам Кличко, який вже більше двох років очолює столицю і до цього часу не реалізував проект нового Генплану, який би чітко показав, де земля йде під забудову, а де ні. Водночас міні-сімулякри Генплану у вигляді Детальних планів території (ДПТ) не викликають у киян жодної довіри. 

Зараз про Віталія Кличка - ні слуху, ні духу. Замість того щоб розвести супротивників, він, як завжди, обрав вичікувальну тактику.  

Бійня за пустир на Святошино: До чого тут Кличко - фото 4

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада