Донбас повертається: Як Зеленський зруйнує антиросійський фронт

Погодившись виконати побажання Росії стосовно реінтеграції Донбасу в його теперішньому вигляді, президент України отримав шанс похвалитися "встановленням миру" вже цієї весни. При тому цей намір підтримають як із Москви, так і з Брюсселю. От тільки відіграти назад віртуальний мир Зеленському вже не вдасться

Журналіст відділу «Світ»
Донбас повертається: Як Зеленський зруйн…
Фото: president.gov.ua

Інформація представника України в Тристоронній контактній групі, другого президента України Леоніда Кучми про те, що на наступному засіданні ТКГ, що відбудеться 18 вересня, буде прийнято рішення про остаточне розведення сил ЗСУ та сепаратистів в Петровському і Золотому Луганської області, на перший погляд, не є сенсацією. Рішення про розведення сил цілком збігається як з передвиборною програмою чинного президента України та його політсили, так і з його офіційними зовнішньополітичними заявами.

Втім, цим рішенням наша сьогоднішня політична реальність, на жаль, не вичерпується. Оскільки не далі як сьогодні міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що чинна влада України дуже хоче провести місцеві вибори по всій країні одночасно. Включаючи тимчасово непідконтрольні уряду території Донбасу. Звичайно, ця заява може виглядати, як дещо передчасна, адже навіть президент Зеленський наразі анонсував тільки обговорення "формули Штайнмаєра", яка передбачає проведення таких виборів, на наступній зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки".

Але заява Пристайка дозволяє обґрунтовано припустити, що рішення стосовно виборів вже прийнято, а обговорення – це ніщо інше, як спроба поторгуватись після того, як угоди про ціну вже досягнуто. Тим паче на тлі бліц-розгону ЦВК, здійсненого "зеленим парламентським принтером" явно в контексті усунення ймовірних перешкод для будь-яких виборчих маніпуляцій з боку чинної влади. При тому Кучма чи то в силу похилого віку, чи то з власних міркувань відкрив ще один секрет Полішинеля, заявивши, що поки немає сенсу говорити про контроль над українсько-російським кордоном. "Якщо це не буде наша територія, ми ж туди не потрапимо. Тому це має бути поступово. Тобто, наша територія буде, будуть і наші кордони", – сказав він. Що явно йде врозріз із заявами Зеленського, який сьогодні заявив, що Україні потрібна миротворча місія на українсько-російському кордоні.

Зі слів Кучми стає недвозначно зрозуміло, що про українських прикордонників і навіть про миротворців на україно-російському кордоні не йдеться. Там залишаться російські найманці і бойовики сепаратистів.

Таким чином нехитрий пазл "ЗЕкоманди" складається. Внутрішньополітичні та військові тілорухи президента та правлячої партії України – це спроба виконати всі без винятку вимоги Росії стосовно проведення наступного нормандського саміту на найвищому рівні. Якщо хто не вірить, Depo.ua публікував їх повний список. У живому виконанні міністра зовнішніх справ Росії Сергія Лаврова на "Первом канале".

Ще раз – Україна повністю виконує усі вимоги Росії, не отримуючи жодних гарантій про зустрічні поступки. Окрім, можливо, участі Володимира Путіна в "нормандському" саміті. Це рішення "стримано привітають" у Москві і дещо жвавіше похвалять в Берліні та Парижі. Оскільки для Росії це перемога. А для Німеччини та Франції завершення довгої, виснажливої та явно набридливої дипломатичної боротьби. І шанси на скасування антиросійських санкцій після цього рішення, які і зараз немалі, стануть практично стовідсотковими. А потім обіцянки доведеться виконувати. І будуть вибори – "у всій країні одночасно". А потім з’ясується, що Донбас як був анклавом сепаратистів під захистом Росії, так ним і залишився. І що війна не закінчилася – просто Україна залишилась в ній практично на самоті.

Але відіграти ситуацію назад, відновити санкційний режим, отримати якусь реальну підтримку з боку ЄС не у "відбудові Донбасу", а в примушенні Росії до виведення військ і передачі контролю не тільки над кордоном, але й над територією "Л-ДНР" загалом, українській стороні вже не вдасться. Бо "формула Штайнмаєра", на яку погодився Зеленський, визначає, як провести вибори, а не як жити після них.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme