Не Трампом єдиним: З ким Зеленський зустрівся на Генасамблеї ООН і що з того вийшло

Хоча увага світу і досі прикута до зустрічі Дональда Трампа і Володимира Зеленського, на Генасамблеї ООН український президент встиг провести низку важливих переговорів

Не Трампом єдиним: З ким Зеленський зуст…

На 74-й сесії Генасамблеї ООН Зеленський встигнув зустрітися з чималою кількістю інфлюенсерів. Хоча наразі інформація про зустрічі доволі формальна, особисте знайомство зі світовими лідерами в багатьох випадках – перший крок до нових спільних проєктів. 

Depo.ua згадує, з ким конкретно встигнув поговорити президент України. 

Прем'єр Італії Джузеппе Конте

З італійським прем'єром обговорювали перспективи співпраці у інвестиційній сфері та антиросійські санкції

Джузеппе Конте має репутацію проросійського політика – зокрема, він виступав за повернення Росії у G7, а в липні цього на спільній конференції з Володимиром Путіним доволі неоднозначно висловився щоло санкцій. 

"Ми вважаємо, що санкції не є самоціллю. Ми вважаємо їх тимчасовим заходом. І Італія працює над створенням умов для подолання цього стану відносин між ЄС і Росією, яке є поганим і для ЄС, і для Росії", - сказав італійський лідер. 

За офіційною інформацією, у розмові з Зеленським Конте запевнив, що до відновлення територіальної цілісності і суверенітету України санкції зняті не будуть, що стало важливим політичним акцентом.

Зелеський закликав італійський бізнес інвестувати в Україну, зокрема, у наші порти. 

Додамо, що на українські порти експерти роблять ставку останні кілька років. Так, у 2018-му році порівняно із попереднім обробка вантажів збільшилася на 3 млн тон. Поки найвагоміші партнери державних підприємств у цій галузі – українські бізнесмени.  Так, у вересні компанія "Корнелл" підписала договір про інвестиції у 3 млрд грн у порт Чорноморська. 

Ще одне питання, яке підняли у діалозі, – доля ув'язненого в Італії українця Віталія Марківа, який наразі чекає мотивувальну частину вироку. 

Адвокатка Марківа Раффаеле Делла Валле акцентувала, що наразі інформаційна кампанія від Києва особливо важлива. 

На переговорах з Конте Зеленський зазначив, що очікує всебічного та об’єктивного розгляду справи нацгвардійця і запропонував створити спільну слідчу групу для з’ясування обставин смерті італійського журналіста Андреа Рокеллі. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Під час зустрічі з очільником альянсу обговорили подальші кроки у рамках розвитку політичних відносин і практичної взаємодії України та НАТО.

"Володимир Зеленський підтвердив готовність нашої країни продовжити активну взаємодію з Альянсом у рамках реалізації структурних реформ у секторі безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО. Президент відзначив важливість візиту Північноатлантичної ради НАТО в Україну, який відбудеться наприкінці жовтня цього року. Він висловив сподівання, що цей візит сприятиме активізації практичної співпраці з Альянсом у розбудові Збройних сил України, зокрема Військово-морських сил, а також ширшому залученню НАТО до підтримання безпеки в регіоні Чорного та Азовського морів", – йдеться в офіційному повідомленні. 

Також під час зустрічі йшлося про підвищення рівня співпраці у модернізації Військово-морських сил України.

Пріоритетним напрямом роботи Президент України назвав і підвищення рівня сумісності ЗСУ із силами держав-членів НАТО, зокрема шляхом участі у спільних навчаннях і тренуваннях, програмах військової співпраці.

Нагадаємо, віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба анонсував розробку нової Стратегії нацбезпеки, щодо якого збирався просити коментарі у представників альянсу. 

Канцлерін Німеччини Ангела Меркель

Сторони обговорили підготовку до зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки для узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту на сході України. Тема зустрічі – на порядку денному вже кілька місяців, але її не можуть призначити бо Росія не дає своєї згоди

Тож Зеленський та Меркель говорили про ситуацію на сході, відновлення мосту поблизу Станиці Луганської.

Пані Меркель запевнила Зеленського у подальшій підтримці України. 

Зазначимо, що нова тема для розмови світових лідерів з'явилася на добу пізніше після їхньої зустрічі, адже в оприлюдненій стенограмі липневої телефонної розмови Зеленського із Дональдом Трампом український президент нарікав, що Меркель недостатньо допомагає Україні

Втім, пізніше Зеленський спробував загладити гострі моменти.

"Я за кожне слово відповідаю. Я багато разів дякував і дякую, і продовжую… Зараз на зустрічі з президентом Трампом я сказав, що вдячний за будь-яку допомогу для України від наших європейських лідерів, від пані Меркель, від пана Макрона, від багатьох", – наголосив він. 

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

На полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим.

Глави держав обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці. Володимир Зеленський запросив Касима-Жомарта Токаєва відвідати Україну.

Прем'єри Чехії та Швеції Андрей Бабіш та Стефан Льовен

Запросив в гості Зеленський і чеського прем'єра Андрея Бабіша. В Нью-Йорку ж говорили про перспективи торгівлі та інвестицій. 

Інвестувати в український бізнес Зеленський заклик ав і шведського прем'єра Стефана Льовена, окремо виділивши переробку сміття та енергоефективність.     

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Інформацію про цю коротку зустріч першими оприлюднили російські ЗМІ – з Лавровим Зеленський побачився на прийомі, організованому Дональдом Трампом. 

Зазначається, що короткий ді алог відбувся в рамках прийому, який був організований президентом США Дональдом Трампом. 

Короткий вміст розмови передав сам Володимир Зеленський на пресконференції.

"Пан Лавров підійшов до мене, сказав, що хоче познайомитись і сказав: "Ми дуже хочемо, щоб закінчилась війна на Донбасі". Привітав з обміном. Тобто була дуже коротка ця розмова, ми в черзі стояли. Я сказав: "Так, будь ласка, наша сторона, ми робимо все, це наша країна, це наша земля. Якщо ви готові, то давайте закінчимо війну? Віддамо нам наші території, обміняємо людей". Я сказав: "Я хочу припинити війну на Донбасі. Я хочу зупинити вбивство наших людей, наших військових, наших громадян", – розповів президент України. 

Президент Румунії Клаус Йоханніс

За даними президентської канцелярії, з румунським лідером Зеленський домовився про обмін візитами найближчим часом і поговорили про співпрацю в енергетичній і торговельно-економічній сферах. 

Зазначимо, що активізації торгових відносин між країнами може допомогти міст через Дунай, між Молдовою та Україною.  Європейський фонд регіонального розвитку інвестує у проєкт $363 млн євро. 

Наразі ж існують домовленості щодо поставок румунського газу в Україну. 

Непогані перспективи відкриваються і для розвитку туристичної галузі. Зокрема, цієї осені між країнами запустили паром, квиток на який коштує 1 євро. 

Прем’єр-міністерка Норвегії Ерна Сульберґ

З главою норвезького уряду Зеленський говорив про залучення інвесторів з Норвегії до інфраструктурних і гуманітарних проектів з відновлення Донбасу і розвиток альтернативної енергетики.

Також Зеленський запросив норвежців видобувати газ в Україні. 

"Ми були б раді запросити вас до видобутку газу. У нас є родовища, але потрібних технологій не вистачає. Це не просто бізнес-інтерес, це геополітичне питання", – сказав Володимир Зеленський. 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme