Проти фонду Катерини Ющенко завели справу через "Дитячу лікарню майбутнього"

Дружина екс-президента Віктора Ющенка – Катерина повідомила про порушення кримінальної справи проти її фонду, який 10 років тому розпочав проект будівництва "Дитячої лікарні майбутнього"
Depo.Влада
12 вересня 2016 07:39
ФОТО: depo.ua
Проти фонду Катерини Ющенко завели справу через "Дитячу лікарню майбутнього"
Проти фонду Катерини Ющенко завели справу через "Дитячу лікарню майбутнього"

Про це вона написала на сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Лікарня, яку ми хотіли побудувати, не була якоюсь нездійсненною мрією – це було те, що доступно сьогодні у будь-якій цивілізованій країні.

На жаль, через численні політичні, бюрократичні та інші причини ми не завершили створення великої лікарні. Ми неодноразово звітували щодо збору і використання благодійних коштів. На проект було зібрано 100 мільйонів гривень, а витрачено на його реалізацію – 170 мільйонів. Кошти і нараховані на них відсотки були вкладені у розробку архітектурного проекту, який отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи; підготовку земельної ділянки до будівництва, організацію стажування за кордоном для сотень українських медиків", - написала Ющенко зазначивши, що за останні 5 років її фонд придбав для українських лікарень багато сучасного обладнання.

"Мій фонд постійно зазнає нападок через те, що велика лікарня досі не створена. Левова частка тих, хто цькує нас, – це люди, які не дали на лікарню ні копійки, ненавидять нашу родину або "діячі", які хочуть заробити на цій темі додатковий політичний капітал. За минулі 5 років ми пережили 14 перевірок – це були СБУ, КРУ, Генеральна прокуратура, Податкова адміністрація, міліція. Жодна з перевірок не виявила нічого протизаконного у діях нашого фонду, жоден зі слідчих не знайшов навіть натяк на розкрадання, привласнення, нецільове використання зібраних благодійних коштів.
Отже, повідомляю вам, проти нас знову відкрито справу. Цього разу кримінальне провадження", - написала Катерина Ющенко.

Вона наголосила, що кримінальне провадження розпочали через начебто непрозорість використання благодійних внесків.

"Справу проти нас відкрили не тому, що фонд якось неправильно використовував державні кошти – держава не дала на цей проект ні копійки. І не тому, що якось не так спрямували приватні благодійні внески – усі донори знають, на що були використані їх гроші, і жоден з них не скаржився", - йдеться у повідомленні.

Ющенко також зауважила, що позивач – організація з явним сепаратистським нахилом.

"Ця організація називається "Громадська безпека та розвиток". Вона зареєстрована у листопаді 2015 року у місті Херсон. Раніше це об’єднання мало назву "Нове слов’янське покоління". Його представляють відкриті сепаратисти, які кілька років тому хотіли створити сепаратистську "Херсонську народну республіку", - написала .

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада