Проти фонду Катерини Ющенко завели справу через "Дитячу лікарню майбутнього"

Дружина екс-президента Віктора Ющенка – Катерина повідомила про порушення кримінальної справи проти її фонду, який 10 років тому розпочав проект будівництва "Дитячої лікарні майбутнього"
Проти фонду Катерини Ющенко завели справу через "Дитячу лікарню майбутнього"
Проти фонду Катерини Ющенко завели справу через "Дитячу лікарню майбутнього"

Про це вона написала на сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Лікарня, яку ми хотіли побудувати, не була якоюсь нездійсненною мрією – це було те, що доступно сьогодні у будь-якій цивілізованій країні.

На жаль, через численні політичні, бюрократичні та інші причини ми не завершили створення великої лікарні. Ми неодноразово звітували щодо збору і використання благодійних коштів. На проект було зібрано 100 мільйонів гривень, а витрачено на його реалізацію – 170 мільйонів. Кошти і нараховані на них відсотки були вкладені у розробку архітектурного проекту, який отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи; підготовку земельної ділянки до будівництва, організацію стажування за кордоном для сотень українських медиків", - написала Ющенко зазначивши, що за останні 5 років її фонд придбав для українських лікарень багато сучасного обладнання.

"Мій фонд постійно зазнає нападок через те, що велика лікарня досі не створена. Левова частка тих, хто цькує нас, – це люди, які не дали на лікарню ні копійки, ненавидять нашу родину або "діячі", які хочуть заробити на цій темі додатковий політичний капітал. За минулі 5 років ми пережили 14 перевірок – це були СБУ, КРУ, Генеральна прокуратура, Податкова адміністрація, міліція. Жодна з перевірок не виявила нічого протизаконного у діях нашого фонду, жоден зі слідчих не знайшов навіть натяк на розкрадання, привласнення, нецільове використання зібраних благодійних коштів.
Отже, повідомляю вам, проти нас знову відкрито справу. Цього разу кримінальне провадження", - написала Катерина Ющенко.

Вона наголосила, що кримінальне провадження розпочали через начебто непрозорість використання благодійних внесків.

"Справу проти нас відкрили не тому, що фонд якось неправильно використовував державні кошти – держава не дала на цей проект ні копійки. І не тому, що якось не так спрямували приватні благодійні внески – усі донори знають, на що були використані їх гроші, і жоден з них не скаржився", - йдеться у повідомленні.

Ющенко також зауважила, що позивач – організація з явним сепаратистським нахилом.

"Ця організація називається "Громадська безпека та розвиток". Вона зареєстрована у листопаді 2015 року у місті Херсон. Раніше це об’єднання мало назву "Нове слов’янське покоління". Його представляють відкриті сепаратисти, які кілька років тому хотіли створити сепаратистську "Херсонську народну республіку", - написала .

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада